Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Very Peri – kolor roku 2022 wg Pantone

Z tym kolorem raźniej spojrzymy w przyszłość.
.get_the_title().

Co roku Instytut Pantone ogłasza kolor, pod znakiem którego ma nam minąć najbliższe 12 miesięcy. Wybór zawsze wzbudza zainteresowanie i emocje, a niekiedy nawet kontrowersje. 2019 rok należał do koloru Living Coral, 2020 do Classic Blue, a ten rok upłynął nam pod znakiem aż dwóch kolorów: Ultimate Gray i Illuminating, czyli szarego i żółtego.

Nadchodzący rok będzie z kolei należeć do Very Peri – połączenia spokojnego niebieskiego i energetyzującej czerwieni.

Kolor ma numer 17-3938 i jest czymś pomiędzy niebieskim a fioletowym. To pierwszy raz, kiedy Pantone nie sięgnęło po gotowe kolory, tylko stworzyło całkiem nową barwę. – Stworzenie nowego koloru było dla nas bardzo ważne, bo mamy nową wizję świata – mówi dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

Wybór nie był więc przypadkowy. Na decyzję wpłynęła oczywiście pandemia, która wywróciła nasze życie do góry nogami. – W ostatnim czasie wszyscy zmierzyliśmy się z tyloma wyzwaniami, że czasem nie wiadomo, co czeka nas następnego dnia – mówi Eiseman. Kolor roku 2022 ma dodawać nam odwagi w tej wędrówce. Pantone, jak nigdy wcześniej, zainspirowało się także technologią, która coraz bardziej przenika naszą codzienność – tokenami NFT czy nadchodzącym metaverse.

Very Peri ma symbolizować przyszłość, zachęcać do beztroskiej pewności siebie i niesłabnącej ciekawości.

Pantone po raz pierwszy nawiązało współpracę z firmą Microsoft. Dzięki temu nadchodzący rok faktycznie upłynie nam wszystkim pod znakiem Very Peri, bo pojawi się on w Windowsie, PowerPoincie czy Teamsach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

Tekst: NS

DESIGN