Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Weź udział w 15. edycji konkurs #CreateAsUs, zaprojektuj logo i wygraj laptop jutra Zenbook Pro Duo 15 OLED

Tym razem na uczestników 15. edycji konkursu #CreateAsUs czeka nie lada zadanie. Do tego jakże prestiżowe, bo zaprojektowanie logotypu właśnie tego konkursu, który w tym roku kończy już 5 lat. Logo ma być odkrywcze, nietuzinkowe i przede wszystkim trafiać w DNA marki ASUS. Powodzenia!

ASUS już od 5 lat organizuje popularny wśród kreatywnych konkurs #CreateAsUs, a my nie od dziś staramy się go wspierać. Za nami 14 edycja, w której zadaniem uczestników było nawiązanie do pandemicznych zmian w otaczającej nas rzeczywistości 2020 roku i podkreślenie ZENOLOGICZNEJ DZIESIĄTKI, symbolu 10 lat obecności laptopa ZenBook na rynku. Wygrała ją praca Kosmy Masnego.

Teraz czas na 15. edycję, na którą już można wysyłać zgłoszenia. Tym razem zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie logotypu konkursu #CreateAsUs. Organizatorzy doszli bowiem do wniosku, że ten realizowany od 5 lat projekt, który z powodzeniem ugruntował swoją pozycję ambasadora młodych twórców oraz propagatora łączenia designu i technologii, zasługuje na nową identyfikację graficzną.

Nowe logo #CreateAsUs ma być odkrywcze, nietuzinkowe i przede wszystkim stworzone przez osobę, która czuje DNA marki ASUS.

#CreateAsUs to dużo więcej niż tylko konkurs

’Spoglądasz na logo i czujesz, na jakich falach odbiera marka, która za nim stoi. Właśnie dlatego pragniemy, aby LOGO #CreateAsUs było dokładnie takie, jak idea naszego konkursu: odkrywcze, nietuzinkowe, a przede wszystkim stworzone przez osobę, która czuje DNA marki ASUS. Oddając jego stworzenie młodym, mamy nadzieję na ujrzenie projektów NIEZWYKŁYCH w każdym możliwym aspekcie’ – podkreślają organizatorzy. Motyw przewodni 15. edycji konkursu daje każdemu pasjonatowi grafiki i typografii szansę na zaistnienie w dosyć hermetycznym świecie, zdobycie uznania oraz ugruntowanie swojej ścieżki kariery już na samym jej początku.

Warto tutaj zaznaczyć, że #CreateAsUs to także warsztaty, wsparcie mentorskie, technologiczne i spotkania z ambasadorami, którzy przed laty sami byli laureatami tego konkursu, a dziś są żywymi dowodami na to, że pomaga on otworzyć drzwi kariery. W tej edycji wśród nich znaleźli się:

Martyna Wędzicka absolwentka gdańskiej ASP, Art Directorka, Graphic Designerka i twórczyni #positivedesignclub.

Patryk Hardziej multidyscyplinarny ilustrator, projektant, grafik, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki, a także pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.

Mateusz Machalski zajmujący się na co dzień projektowaniem identyfikacji wizualnych oraz krojów pisma. Mateusz jest autor m.in. identyfikacji wizualnej Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy.

Bartek Bojarczuk ILL.Cat specjalizuje się w grafice projektowej, typografii, brandingu oraz plakacie. Bartek jest także właścicielem autorskiego studia projektowego ILLCAT.

Możliwości tego sprzętu są wprost olbrzymie.

Wygraj laptop jutra Zenbook Pro Duo 15 OLED

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę najnowszy model Zenbook Pro Duo 15 OLED, który stanowi doskonałe narzędzie pracy, zapewniając produktywność i kreatywność na najwyższym poziomie. Laptop posiada niesamowity ekran dotykowy OLED z podświetleniem LED o rozdzielczości UHD, ponadto jest wyposażony w ASUS ScreenPad™ Plus – dodatkowy ekran dotykowy UHD z najnowszym mechanizmem nachylenia, który gwarantuje wygodę, ergonomię i płynność podczas używania. W maksymalnej konfiguracji Zenbook Pro Duo 15 OLED jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Intel® Core™ i9 oraz kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 3070.

Szczególną zwraca odchylany, dotykowy ekran ScreenPad Plus. Jednak nie chodzi tu tylko o innowacyjny design. Ten dodatkowy ekran dysponuje mechanizmem automatycznie nachylającym go pod kątem do 9,5°, przez co pomiędzy głównym ekranem a wyświetlaczem ScreenPad Plus tworzy się kąt 144,5°, który zapewnia większy zakres i co za tym idzie – komfort oglądania. Można cieszyć się płynnymi efektami wizualnymi na obu ekranach, korzystając z ułatwionej pracy wielozadaniowej dzięki zintegrowanym aplikacjom zoptymalizowanym do wyświetlacza ScreenPad Plus. A to pozwala na większą wydajność pracy.

Kolejnym elementem rozwijającym możliwości tego sprzętu jest rysik ASUS Pen i podstawka Duo Stand, dzięki którym do dyspozycji mamy w pełni profesjonalną stację roboczą dla grafików i designerów.

ASUS i Adobe połączyły siły, oferując twórcom swoje produkty i usługi w atrakcyjnych pakietach.

Teraz także ze wsparciem środowiska Adobe

Nowocześni użytkownicy zajmujący się cyfrową pracą kreatywną wymagają narzędzi umożliwiających realizację ich wizji. Dlatego ASUS i Adobe połączyły siły w celu zagwarantowania twórcom najbardziej wydajnych rozwiązań sprzętowych i oprogramowania. ASUS Dial i Control Panel pomagają w intuicyjnej nawigacji w aplikacjach Adobe Photoshop, Lightroom, After Effects oraz Premiere Pro. To jednak nie wszystko, bo teraz kupując kwalifikujące się produkty ASUS (laptopy, komputery stacjonarne, płyty główne, monitory i projektory), otrzymamy dodatkowy, trzymiesięczny lub miesięczny abonament usługi Adobe Creative Cloud, która udostępnia ponad 20 światowej klasy aplikacji dla platform desktopowych i mobilnych. W tym abonamencie Adobe Creative Cloud zawarte jest także 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, jak również usługi Adobe Portfolio, Adobe Fonts i inne. Więcej na temat szczegółów tej oferty przeczytacie tutaj.

Szczegóły konkursu

Wybór projektu logotypu, z którym związana będzie marka, to duże wyzwanie, dlatego prace zgłoszone w ramach 15. edycji konkursu #CreateAsUs będą oceniać osoby od lat zawodowo związane z typografią, nowymi technologiami, designem oraz tworzeniem logotypów dla najbardziej znanych polskich i światowych brandów. Są nimi:

Adam Żelazko Brand Development Manager w ASUS Polska. Ukończył WSISiZ na kierunkach informatyki (komputerowe wspomaganie grafiki) oraz zarządzania. Mimo ogromnego uczucia, jakim od zawsze darzy pracę z 3D Studio, karierę grafika zamienił na pracę w komunikacji marketingowej. Adam to także współtwórca projektu #CreateAsUs, fan nowych technologii oraz fotografii.

Łukasz Skorupski Dyrektor kreatywny Uniwersytetu SWPS. Projektant, grafik i strateg z wieloletnim doświadczeniem, od 2008 roku związany z SWPS, gdzie zajmuje stanowisko lidera zespołu odpowiedzialnego za wizualny i UX-owy aspekt komunikacji uczelni. Łukasz odpowiada także za stworzenie nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej SWPS oraz jest częstym gościem podcastu 'Strefa Designu’.

Oskar Podolski OESU Projektant graficzny, designer, dyrektor artystyczny, projektant fontów, logotypów, okładek płyt – człowiek, którego wszystkim znającym polską branżę kreatywną absolutnie nie trzeba przedstawiać. Znakiem rozpoznawczym Oskara jest czerń i biel, zaś przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych polskich specjalistów od liter.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 grudnia o godz. 23:59. Wszystkie prace zostaną przedstawione jurorom, którzy podczas obrad wyłonią zwycięski projekt 15 edycji konkursu #CreateAsUs. Jego autor zostanie nagrodzony laptopem Zenbook Pro Duo 15 OLED (lub jego równowartością). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na createasus.pl.

DESIGN