Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: mieszkanie na Powiślu udekorowane na święta

Stonowane świąteczne dekoracje dopasowano do wnętrza urządzonego z elementami stylów boho, vintage i soft loftu. Jest ciepło i klimatycznie, a przy tym lekko, naturalnie i bez przepychu!
.get_the_title().

Wystrój trzypokojowego mieszkania na warszawskim Powiślu wymyka się schematom. Łączy w sobie elementy typowe dla stylów boho i vintage oraz nawiązania do soft loftu. Właścicielce mieszkania zależało przede wszystkim na przestrzeni, która na co dzień sprzyja wyciszeniu po intensywnej pracy. Za projekt wnętrza i jego harmonijny, prosty oraz klimatyczny wystrój odpowiadają architekci z pracowni Decoroom, znanej m.in. z realizacji mieszkania z nutą retro i klimatycznego mikroapartamentu.

Stonowana kolorystyka, naturalne materiały i przedmioty z duszą, które znajdziemy w tym wnętrzu, pomagają odpocząć i odprężyć się po intensywnym dniu.

Umiejętnie łącząc różne style i materiały, architekci Decoroom stworzyli wnętrze, z którego emanują spokój i ciepło, tak potrzebne szczególnie w okresie przedświątecznego natłoku obowiązków.

Do aranżacji wnętrza dopasowano wyważone świąteczne dekoracje, które podkreślają ciepły, rodzinny klimat. Wykorzystano w nich wiklinę, trawy morskie, len oraz wełnę. Mimo że pojawia się tradycyjna bożonarodzeniowa kolorystyka (czerwień i zieleń), to jest naturalnie, lekko i bez przepychu. – Dodatki nie wysuwają się na pierwszy plan, ale z wdziękiem wprowadzają świąteczną atmosferę. Subtelnym i przyjemnym dla oka akcentem są dekoracje w postaci liści eukaliptusa w salonie, kuchni i w łazience – opowiada Małgorzata Kasperek, architektka pracowni Decoroom.

Świąteczne dekoracje, kompozycje naturalnych roślin i ozdobne gwiazdy świetnie wpisały się w wystrój salonu inspirowany stylami boho i eko.

Pierwsze skrzypce w pokoju dziennym gra wygodna karmelowa sofa. Obok, w kąciku jadalnianym, stanął spory prostokątny stół. Zawisły nad nim plecione lampy – mocny akcent we wnętrzu, który współgra z dywanem z juty i podłogą z ręcznie postarzanych dębowych desek. Dzięki naturalnym dekoracjom, takim jak gałązki świerku, orzechy włoskie, czerwone jabłka i owoce granatu, stół prezentuje się odświętnie i elegancko.

Kuchnia nawiązuje natomiast do estetyki soft loft i vintage. Do tej aranżacji pasują retro sprzęty AGD marki SMEG – miedziany okap, czarna lodówka oraz piekarnik. Architekci zestawili je z prostymi frontami kuchennej zabudowy, skórzanymi uchwytami oraz wykonanym na zamówienie stalowym regałem, w który wkomponowano lodówkę. Na półkach, obok przedmiotów przydatnych na co dzień w kuchni, ustawiono gwiazdę betlejemską oraz kilka dekoracji bożonarodzeniowych.

Przeciwległą ścianę, przy której stanął stół, ozdobiła tapeta z motywem eukaliptusa. Roślinny wzór rozświetlił i ożywił wnętrze. Świetnie pasują do niego świąteczne aranżacje utrzymane w kolorach natury.

W przytulnej sypialni udało się ograniczyć do minimum wyposażenie i dekoracje, a co za tym idzie – także ilość bodźców docierających z otoczenia. W centralnym punkcie stanęło duże, wygodne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem.

Neutralna paleta barw oraz miękkie, naturalne tkaniny – takie jak ręcznie wykonany, ciepły pled z wełny czesankowej czy proste lniane zasłony – pozwalają odpocząć wszystkim zmysłom.

Rolę nocnej szafki, a zarazem oryginalnej dekoracji, pełnią walizki z lat 80. Pleciona lampa, wiklinowe kosze oraz bambusowa drabinka-wieszak to elementy, które nawiązują do stylu boho. Świąteczny klimat wprowadzają czerwone i zielone poduszki oraz gwiazda betlejemska.

W łazience architekci odwołali się do estetyki loftowej, jednak nie surowej, lecz w przytulnej wersji soft.

Jasne płytki Tubądzin Torano White Mat skontrastowano z sufitem i fragmentami ścian w kolorze grafitu oraz czarnymi dodatkami: grzejnikiem, oprawami lamp i armaturą. Monochromatyczną kompozycję przełamuje szafka podumywalkowa w pomarańczowym odcieniu, na której ustawiono zielony wazon z gałązkami eukaliptusa.

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Projekt wnętrza: Małgorzata Kasperek / Decoroom.eu 
Projekt kuchni: Katarzyna Domańska / Decoroom.eu 
Opracowanie: AB

DESIGN