Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Fashion week w metaversie Decentraland

Wydarzenie odbędzie się pod koniec marca.
.get_the_title().

Przemysł modowy nie jest dobry dla środowiska. Nic więc dziwnego, że również tygodnie mody rzadko mają coś wspólnego z ekologicznym podejściem. Nadprodukcja ubrań, wykorzystywanie prawdziwych futer czy skór, kupa śmieci – to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Do tego dodać jeszcze należy modelki i gości, którzy przylatują nieraz z bardzo daleka, generując niemały ślad węglowy… Oczywiście, tendencje powoli się zmieniają i nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej projektantów, ale i organizatorów tego rodzaju imprez ma na względzie dobro naszej planety.

Niemniej w strukturę tygodni mody niejako wpisane jest marnotrawstwo. A gdyby dało się to zrobić inaczej?

Nie lada pomocą mogą się okazać nowe technologie. W Decentraland, wiodącej grze metaverse, 24 marca rozpocznie się pierwszy wirtualny Fashion Week. Potrwa nietypowo jak na tydzień, bo cztery dni.

Chcemy pomóc w procesie onboardingu, pobudzić kreatywność oraz pokazać wszystkim, jakie są możliwości. Robimy to, aby pokazać społeczności i innym markom: 'Hej, Decentraland to miejsce na zakupy, wszyscy noszą fajne ubrania, a marki mogą wypuszczać tu swoje rzeczy’. To sposób na przyciągnięcie większej liczby osób do platformy i uczynienie jej bardziej atrakcyjną dla użytkowników – tłumaczy Sam Hamilton, dyrektor kreatywny Decentraland Foundation.

Decentraland już teraz zachęca marki i inwestorów do organizowania w grze pokazów, koncertów czy afterparty.

Wszystko odbędzie się na działce, którą firma Tokens.com kupiła w grudniu za 2,5 mln dolarów (pisaliśmy o tym tutaj). Udział w wydarzeniach ma być bezpłatny, ale uczestnicy będą mieć też możliwość kupowania designerskich gadżetów dla swoich awatarów. Póki co nie wiadomo jeszcze, jakie marki wezmą udział w imprezie – udział potwierdził Hugo, ale lista uczestników jest podobno dłuższa.

Tekst: NS

FASHION