Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak tania torebka z Uniqlo podbiła świat?

Nowa it-bag jest zadziwiająco tania i praktyczna. Nic dziwnego, że TikTok oszalał na jej punkcie.
.get_the_title().

Uniqlo to popularna marka odzieżowa, w której dostępne są basicowe rzeczy w różnych kolorach, zwykle bez nadruku i z niezłych tkanin. Nic dziwnego, że ma na świecie nie tyle fanów, co wręcz wyznawców, bo o najzwyklejsze rzeczy najczęściej w sieciówkach najtrudniej. Pierwszy polski sklep Uniqlo został otwarty jakiś czas temu w Warszawie, ale zakupy można robić też przez internet. Absolutnym bestsellerem w ofercie marki jest niepozorna torebka. Wykonana jest z nylonu, dostępna w 10 kolorach (i wersjach limitowanych), mierzy 28 na 17 centymetrów i kosztuje niecałe 70 złotych.

Do tego, jak podaje firma, w ciągu 18 miesięcy wyprzedała się… siedem razy.

@caitlinphillimore

♬ Endless Love – Piero Piccioni

TikTok oszalał na jej punkcie, a hasztag #uniqlobag ma ponad 80 mln wyświetleń.

Autorki filmików nie mogą wyjść z wrażenia, jak pojemna jest ta niewielka torebka i chętnie wyliczają, co udało się im zmieścić do środka. I faktycznie, patrząc na nie, można dojść do wniosku, że torebka nie ma dnia. Okazuje się, że wejdzie do niej niej nawet… cały pieczony kurczak.

@eatingwithkirby I dare you to guess what i pulled out of my #uniqlobag #viraluniqlobag #uniqlo ♬ original sound – KIRBY | travel + food blogger

To znacząca różnica, bo choć małe torebki są w modzie już od jakiegoś czasu, to ich rozmiar był dotychczas raczej niepraktyczny. Tymczasem do torby z Uniqlo wejdą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i coś jeszcze, a mimo to jej posiadaczka nie będzie się czuła objuczona, jak to bywa w przypadku większych torebek.

Nie bez znaczenia jest też to, że kolektywnie wracamy do basicowych ubrań.

Popularnością cieszą się bazujące na klasycznych rzeczach style, jak preppy, old money czy estetyka clean girl. Z drugiej strony deinfluencerzy zachęcają nas do tego, by kupować mniej i mądrzej. W obu przypadkach odpowiedzią są proste ubrania, jak te, które ma w ofercie właśnie japońskie Uniqlo.

@jesselleking Let’s not talk about how bedraggled I look it’s been a long day #uniqlobag #uniqlo #whatsinmybag ♬ original sound – jesselleking

Torebka z Uniqlo znalazła się też na szczycie modowego rankingu Lyst dotyczącego najbardziej pożądanych przedmiotów pierwszego kwartału tego roku. To pierwszy raz, kiedy The Lyst Index w ogóle uwzględnił tak tanią rzecz – zwykle listę okupują marki w rodzaju Prady czy Miu Miu. Tak więc szał na nią nie jest wcale przesadzony. W internecie roi się od artykułów, których autorki postanowiły na własnej skórze sprawdzić, czy ta torebka jest rzeczywiście aż taka fajna, jak wszyscy mówią i teraz zdają relację. Werdykt: jest! Więc nie zdziwcie się, jeśli wychodząc na miasto miniecie kilka dziewczyn z torebkami z Uniqlo.

@uniqlosg Our very own Doraemon 4D Pocket #uniqlobag #uniqloshoulderbag #linkinbio ♬ original sound – UNIQLOSG

Tekst: NS

FASHION