Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rat girl summer. Tego lata bądź bardziej jak szczur!

To taki goblin mode, ale na zewnątrz.
.get_the_title().

W 2019 roku spopularyzowane przez Megan Thee Stallion wyrażenie 'hot girl summer’ zrobiło ogromną internetową karierę. Ale minęło kilka ładnych lat i okazało się, że bycie hot nie jest już priorytetem pokolenia Z. I to do tego stopnia, że nowym mikrotrendem, który robi obecnie karierę na TikToku, jest rat girl summer. Tak, w skrócie chodzi o to, by tego lata zachowywać się trochę jak szczur.

Hasztag #ratgirlsummer ma już na TikToku ponad 88 mln wyświetleń i coraz więcej osób dąży do tego, by być bardziej jak gryzoń.

@lolaokola 🐀🧀 #ratgirlsummer #rodentenergy #summervibes #summer2023 #weoutside #selfcare ♬ RAT GIRL SUMMER – lola

Można to osiągnąć, chodząc po ulicach bez make-upu, w piżamie i zajadając chipsy czy żelki prosto z paczki. Dobrymi przysmakami na rat girl summer są też lody, kanapki, a nawet sałatka ziemniaczana.

Nie można się przejmować ani stylówką, ani dietą.

Ani niczym innym, bo w rat girl summer ważne jest to, by całkowicie przestać się liczyć z tym, że inni mogą nas oceniać. W końcu szczurów nie rusza opinia innych, prawda? Nie warto się też za dużo zastanawiać, szczury tak nie robią. Podczas rat girl summer zapuszczamy się w najróżniejsze rejony i kąty miasta – całkiem tak jak gryzonie. A jeśli już musimy zostać w domu, to najlepiej będzie, jeśli przeleżymy dwa dni w pościeli, wciągając trzy sezony serialu.

@lolaokola Replying to @chaneltampons #greenscreen #ratgirlsummer #rodentenergy #summervibes #summer2023 #weoutside #selfcare #selflove #bodypositivity ♬ original sound – lola

Rat girl summer ma w gruncie rzeczy niezwykle dużo wspólnego z ubiegłorocznym goblin mode – to podobnie nihilistyczny mikrotrend, tylko że tym razem zachęca do wychodzenia z domu. Co w sumie jest zdecydowanie lepszą propozycją na lato niż objadanie się Cheetosami w pościeli.

Pomysł na rat girl summer spodobał się tiktokerkom i trudno się dziwić – to zgrabne hasło, które zwalnia je z wielu bardziej i mniej prawdziwych obowiązków.

Dlatego też część z nich nie chce, by szczurzy czas kończył się wraz z ostatnim dniem lata i zastanawia się, czy szczurzycą można być także podczas innych pór roku. I okazuje się, że tak!

@missfirment I am a pretty rat girl hbu #ratgirl #typeb #organizedchaos #girllife #lifeinyour20s ♬ original sound – Lexie Firment

@missfirment You might be a rat girl if…. #ratgirl #rataesthetic #notcleangirlaesthetic #cleangirlaesthetic #notthatgirl #wannabeinfluencer #glassjarsareawesome #rugtok #organizedchaos ♬ Yacht Club – MusicBox

Tekst: NS

FASHION