Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Succubus chic – kontrowersyjna estetyka na 2023 rok

Cienkie brwi, wychudzone policzki i mroczne spojrzenie. Te cechy charakteryzują najnowsze it-girls, które podbijają serca użytkowników Instagrama. Czym dokładnie jest styl sukkuba?
.get_the_title().

Sukkubem określa się demona przybierającego postać pięknej kobiety, która nawiedza i kusi mężczyzn we śnie. Demony te zwykle posiadają takie atrybuty jak rogi czy kopyta. W jaki sposób te diaboliczne postacie przyczyniły się do powstania nowych it-girls?

Nawiązujący do gotyku styl charakteryzują wyskubane, cienkie brwi, ciemne, wręcz kruczoczarne włosy, mocny makijaż podkreślający kości policzkowe oraz mroczne spojrzenie.

Succubus chcic szturmem podbił social media. Jego głównymi przedstawicielkami są modelka Amelia Gray oraz piosenkarka Gabbriette. Obydwie dziewczyny w ostatnich miesiącach lansowały ten styl, pracując wspólnie nad kampanią dla Sonora Boots. O jego popularności ma również świadczyć niedawny post Kylie Jenner, która widocznie zainspirowała się trendem, rozjaśniając brwi i charakterystycznie pozując do zdjęć na Instagramie i TikToku.

@kyliejennerthis glam babyyy♬ PURE/HONEY – Beyoncé

Za oryginalną reprezentantkę stylu sukkuba uznaje się jednak Angelinę Jolie z początku lat 2000. Aktorka pozowała wtedy dla magazynu Elle, uwydatniając swoje kości policzkowe, prezentując pełne usta, cienkie brwi i tatuaże, a przy tym wyznaczając przyszłe trendy.

Styl uznano za odpowiedź na równie popularne w ostatnim czasie estetyki vanilla girl oraz clean girl, które są łagodne, beżowe i symbolizują życiowe ogarnięcie.

Succubus chic wzbudza jednak kontrowersje, bo romantyzuje posiadanie uzależnień, brak dbałości o własne samopoczucie oraz zmęczenie czystością i zdrowiem.

Najnowsza odsłona it-girls woli emanować zabójczą i uwodzicielską energią, dominować mężczyzn i ukazywać swoje mroczne oblicze. Czy to odpowiedź na obecną sytuację na świecie? Nie wiadomo. Jednak na pewno jest to dowód na to, że gotycka moda nieoczekiwanie wkracza do mainstreamu, nie tylko za sprawą serialu 'Wednesday’.

Zdjęcie główne: @ameliagray / Instagram.com
Tekst: OP

FASHION