Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Vogue Italia wprowadza darmowy trzymiesięczny dostęp do swoich archiwów

Dostępne zbiory sięgają nawet 1964 roku. Gotowi na sentymentalną wycieczkę po świecie mody?
.get_the_title().

Nie da się ukryć, że ten czas raczej nie sprzyja myśleniu o najnowszych trendach w modzie i urodzie. Galerie handlowe są zamknięte, a wielu z nas pracuje obecnie w trybie home office, w którym obowiązującym dress codem stały się szlafroki i dresy. Firmy odzieżowe też o tym wiedzą i choć walczą o to, by minimalizować straty, to muszą się pogodzić z sytuacją, w której biznes modowy czeka zastój. Są też takie, które nie pozostają bierne i dokładają swoją cegiełkę do walki z epidemią. LPP przeznacza 1 mln na zakup maseczek dla szpitali, a dom mody Giorgio Armaniego wsparł włoskie szpitale kwotą ok. 5,4 mln zł.

Teraz włoski Vogue postanowił zrobić prezent dla fanów mody – zwłaszcza tych, którzy mają dodatkowy wolny czas i chęci na zapoznanie się z obszernymi zbiorami tego magazynu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

FREE ACCESS to Vogue Italia’s online Archive for three months ‼️ In these difficult times, as a small gesture to give something back to the community, we are offering a free unlimited access until June the 13th to our online digitized archives with every issue scanned from 1964 to the present. Every page is reproduced in high-resolution color, with rich indexing enabling images to be searched by designer, photographer, brand and much more! Go on archivio.vogue.it (English website archivio.vogue.it/en), click on Subscribe, then select ‘Full Archive’. Register your account and add the code ‘VARCHIVE4YOU’. At the end, check out your email and click on the confirmation link. You can watch a tutorial with our Brand Visual Director @AlessiaGlaviano on how to use the Vogue Archive in our Stories and discover more via link in bio. #VARCHIVE4YOU

Post udostępniony przez Vogue Italia (@vogueitalia)

Dostęp do archiwum Vogue może nie wydawać się sprawą pierwszej potrzeby i sam wydawca nie twierdzi, że jest inaczej. Skoro jednak może umilić komuś ten trudny czas, to zdecydował się to właśnie zrobić. „W tym ciężkim dla nas wszystkich czasie chcemy choć drobnym gestem wesprzeć naszą społeczność. Do 13 czerwca oferujemy bezpłatny dostęp do naszych cyfrowych zbiorów, które zawierają skany każdego numeru magazynu, od 1964 roku po bieżące. Każda strona zachowuje wysokiej jakości kolorystykę i może zostać wyszukana po tagach takich jak, np. marka, projektant, fotograf i wiele innych!” – czytamy na Instagramie Vogue Italia.

Aby skorystać z darmowego dostępu, należy wejść na stronę Archivio.vogue.it/en i wybrać opcje „Subcribe” i „Full Archive”. Po zarejestrowaniu konta trzeba użyć kodu: „VARCHIVE4YOU”.

A jeśli ktoś miałby ochotę na trochę współczesnej high fashion z Francji, to najnowszy numer Vogue Paris też jest dostępny w sieci za darmo. Znajdziecie go tutaj.

Życzymy przyjemnej lektury i wspaniałych doznań estetycznych!

Źródło zdjęć głównych: Instagram Vogue Italia
Tekst: KD

FASHION