Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 palarni kawy z całej Polski, u których zamówicie kawę w dostawie

Kawa może smakować nie tylko w najlepszej kawiarni. Mając w domu dobre ziarna kawy, wypalone przez tych, którzy się na tym znają, można cieszyć się filiżanką wyśmienitej kawy również we własnym domu. Poznajcie pięć polskich palarni kawy, u których zamówicie kawę na wynos.
.get_the_title().

1. Kawa Popularna

zdjęcie: kawa popularna

Kawa Popularna powstała z rozmowy o sztuce, kulturze, designie i innych pięknych stronach życia – tłumaczą właściciele palarni.

Warszawska palarnia w swojej ofercie ma świeżo palone kawy rzemieślnicze zarówno z Ameryki Południowej, jak i z Afryki oraz ciekawe autorskie mieszanki.

Do wyboru mamy kawę z Gwatemali o dobrze zbalansowanym smaku i czekoladowych nutach, pobudzającą Kolumbię, Kostarykę polecaną do metod alternatywnych, dwie kawy z Etiopii o bardziej kwasowych nutach oraz dwie kawy z Brazylii. Warto spróbować kawy Brazylia Minas Gerais, uznawanej za jedną z najlepszych kaw na świecie – zachwyci nas swym orzechowym smakiem, a dzięki wyważonej zawartości kofeiny będziemy mogli pić ją przez cały dzień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Nowy tydzień, czas na kolejne popularne nowości! ☕️ Poznajcie nasze średnio palone świeżynki, Gwatemalę San Juan i Brazylię Minas Gerais 🤩 ✔️ Gwatemala San Juan – kawa o średniej kwasowości, zachęca smakiem/aromatem czekolady, syropu klonowego i pomarańczy. Posiada średnią zawartość kofeiny. Szczególnie polecana do ekspresów kolbowych, automatycznych jak i kawiarki (idealna do espresso i ristretto). ✔️ Brazylia Minas Gerais – kawa o niskiej kwasowości, urzeka smakiem/aromatem czekolady, orzechów, karmelu i mirabelek. Posiada niską zawartość kofeiny. Szczególnie polecana do ekspresów kolbowych, automatycznych jak i kawiarki. Stanowi także wspaniałe połączenie z mlekiem! Nie czekaj, spróbuj już teraz 🛒👇 www.kawapopularna.pl #kawapopularna #sztukaprzyjemności #kawa #kawka #czasnakawe #przerwanakawe #kawaziarnista #ekspres #kawiarka #kawaśredniopalona #kubekzkawą #kawawziarnach #kawadobranawszystko

Post udostępniony przez Kawa Popularna (@kawapopularna)

Ciekawą opcją jest Kawa Śniadaniowa – autorska mieszanka, która będzie idealna dla potrzebujących porządnej pobudki. Kawa Wyborna to jej przeciwieństwo – delikatna, o umiarkowanej kwasowości i z małą zawartością kofeiny. Będzie niegroźna nawet wieczorową porą.

zdjęcie: kawa popularna

Wszystkie kawy zamówicie poprzez sklep internetowy Popularnej.

2. KELLERAN

źródło: fanpage kelleran

Wybór kawy z krakowskiej palarni KELLERAN gwarantuje nam doskonałą jakość kawy wypalonej tradycyjnymi metodami.

Sposób wypalania kawy zawsze dostosowany jest do odmiany użytego zielonego ziarna, a cały proces odbywa się w maszynie z 1955 roku. Palarnia gustuje w delikatnych i subtelnych odmianach Arabiki, a kupując ziarna, stawia tylko na te pochodzące wyłącznie z ręcznego zbioru, nie tylko wspierając lokalnych rolników, ale dając także gwarancję uzyskania najlepszej jakości ziarna.

źródło: kelleran.pl

KELLERAN oferuje nam cztery kawy: mleczno-słodka Costa Rica Finca Los Angeles, Columbia Excelso z nutami czekolady deserowej, Kenya AA Kianyaga o smaku czerwonych owoców oraz kawa do espresso Kelleran Espresso Blend, będąca mieszanką ziaren z Brazylii, Kolumbii i Gwatemali.

źródło: fanpage kelleran

Kawy możecie zamówić w sklepie on-line na ich stronie internetowej bądź odwiedzić ich w palarni przy ul. Kamiennej 16 w Krakowie.

3. Kahawa

źródło: kahawa.pl

Mała palarnia kawy z Poznania skupia się na wyszukiwaniu najlepszej jakości ziaren na plantacjach w Afryce i Ameryce Południowej.

Dzięki temu mają gwarancję, że ich kawa będzie najświeższa i będzie pochodziła z ostatnich zbiorów, od lokalnych małych kooperatyw zrzeszających farmerów.

Kawa wypalana jest na miejscu, a każda paczka to tzw. „single”, który zawiera tylko kawę jednego gatunku, z jednego regionu i wypaloną w tym samym momencie.

Co mamy do wyboru? Kawy z Kamerunu: m.in. Boyo o nutach dojrzałego agrestu, Sho o smaku czarnej herbaty Earl Grey oraz Oku z aromatem owocowym brzoskwini i moreli. Są również trzy kawy z Peru, w tym ekologiczna kawa Tunquimayo z miodowym aromatem.

źródło: kahawa.pl

4. Czarny Deszcz

Wrocławska palarnia Czarny Deszcz to przede wszystkim świeżość, jakość i odpowiedzialność.

Unikają wypalania dużych ilości kawy, wolą mniej a częściej, a wszystko po to, aby zawsze dostarczyć nam jak najświeższą kawę.

Działają głównie wysyłkowo przez sklep internetowy oraz przez stacjonarne punkty partnerskie. W ofercie mają zarówno kawy do espresso, jak i do metod alternatywnych.

Brazylia Patrocinio o słodkich aromatach, Etiopia Blend z nutami czekolady, orzechów i cytrusów lub Nikaragua Byron Rodriguez z aromatem czarnej porzeczki i czekolady będą świetne do kawiarek i espresso. Zaś do metod alternatywnych możecie wybierać wśród kaw m.in z Kongo, Kolumbii, Brazylii czy Hondurasu. Obserwujcie ich na Facebooku, bo często dają znać o limitowanych, świeżo wypalonych kawach.

5. Good Coffee

źródło: good coffee.pl

Good Coffee to warszawska palarnia kawy, która oferuje wyłącznie najwyższej klasy ziarniste arabiki wypalane na zamówienie wedle preferowanego sposobu zaparzania.

Palarnia powstała z pasji i chęci dzielenia się kawowym doświadczeniem zebranym w renomowanej, działającej od 17 lat London School of Coffee.

Ziarna, których Good Coffee używa w swojej palarni, najczęściej pochodzą z małych plantacji z certyfikatami Rainforest Alliance lub Fair Trade. Niektóre kawy mają nawet na wyłączność!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

New stuff! #keniancoffee #karimikui #specialitycoffee #goodcoffeemicroroasters #brazylia #naturals

Post udostępniony przez Good Coffee (@goodcoffee.pl)

W ofercie znajdziemy kawy z planacji w Afryce, m.in. Etiopia Bookkisa o aromatach owoców leśnych, bananów i truskawek oraz porzeczkowo-rodzynkowa Rwanda Simbi. Możecie także spróbować kawy z ziaren z indonezyjskiej wyspy, której owocowo-karmelowe nuty Good Coffe przyrównuje do słodkiej malinowej herbaty.

Zerknijcie także na nowości z plantacji w Ameryce Środkowej i Południowej – pojawiła się między innymi kawa z Kostaryki, Brazylii i Hondurasu.

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE