Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To biurkowe urządzenie pozwoli hodować rośliny i zioła w pracy. Dzięki niemu można je nawet ususzyć

Może dzięki sprzętowi Relax nie uda ci się wykarmić całej rodziny, ale, jak sama nazwa wskazuje, przynajmniej nie będziesz wracać z pracy totalnie spięty.
.get_the_title().

Uprawa roślin kiedyś kojarzyła się głównie z dziadkami i ich działką. Ostatnimi czasy stała się jednak ulubionym hobby millenialsów i pokolenia Z. Z czasem chyba zrozumieliśmy, że to nie jest zajęcie wyłącznie dla starszych osób, choć one faktycznie mają to, czego nam często brakuje – czas i miejsce, gdzie mogą się oddawać temu zajęciu. Na szczęście współczesny design i technologia przybywają nam na ratunek.

Relax to urządzenie do tzw. micro-farmingu. Ma niewielkie rozmiary i równie małe potrzeby, bo wspomagane jest dobrze przemyślanym interfejsem.

Dzięki temu potrafi doskonale spełnić swoje zadanie – pozwoli właścicielowi wyhodować roślinki. I to nie tylko takie, które będą cieszyć nasze oko – będziemy mogli je także skonsumować.

Ze względu na wielkość tego sprzętu raczej nie wchodzą w grę wielkie plony warzyw czy owoców, ale możemy dzięki niemu zapewnić sobie chociażby dostawę świeżych ziół.

Nie ma obaw, że coś się zmarnuje, bo Relax ma też funkcję suszenia roślin. Ewentualny nadmiar można więc spokojnie wykorzystać później.

Wszystkie ich części, które uznamy za niezdatne do konsumpcji, możemy wykorzystać ponownie w procesie hodowli – jako nawóz pod nowe uprawy.

Relax został zaprojektowany przez Sungsu Kima, Yeojeong Kima, Ryaan Joongi Cho, Asena Kim Ou i Min Sung Parka. Tworząc urządzenie, mieli na uwadze głównie dwie rzeczy. Pierwsza to efektywność upraw.

Zbyt duże urządzenia i systemy do hodowli roślin sprawiają, że nie jesteśmy w stanie pełni wykorzystać tego, co wyhodowaliśmy. W tym wypadku nie ma takiego problemu.

Druga sprawa to właściwości relaksacyjne urządzenia, a właściwie samej uprawy roślin. Póki więc Relax nie trafi do regularnej sprzedaży, zainwestujcie chociaż w storczyka na parapecie.

Źródło zdjęć: Touvie.com
Tekst: KD

FOODIE