Głodni pysznego jedzenia, świetnego klimatu i spotkań towarzyskich? Świetnie się składa, bo wraca Nocny Market!

Na tę informację co roku czekamy z wytęsknieniem, ale i niepewnością, bo już od 3 lat mówi się o tym, ze Nocny Market może zniknąć z obecnej lokalizacji, ze względu na planowany tam remont. „Powroty to nasza specjalność!” – śmieją się organizatorzy i zapowiadają otwarcie sezonu już 26 czerwca.
.get_the_title().

Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów koncertowych, imprezowych czy festiwalowych. Tegoroczna mapa wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i gastronomicznych stolicy jest więc mocno okrojona. Na szczęście niekiedy zaskakuje nas pozytywnymi wieściami, czyli informacją o powrocie któregoś z ulubionych eventów. Tak było chociażby w przypadku Restaurant Week, który ruszył 17 czerwca. Teraz pojawiła się kolejna świetna wiadomość: Nocny Market również odbędzie się w tym roku.

Na dawny Dworzec Główny organizatorzy zapraszają już za tydzień – 26 czerwca.

Facebook Nocny Market

Są to więc tak naprawdę podwójnie dobre wieści: nie dość, że Nocny Market wraca i to już dosłownie za chwilę, to jeszcze spotkamy się w dobrze nam już znanym miejscu, czyli na peronach przy ul. Towarowej 3. Nie było to takie pewne, bo już w 2018 roku pojawiła się informacja, że wydarzenie musi zmienić lokalizację ze względu na planowany przez PKP remont torowiska. Wtedy miejsce imprezy i to, czy się w ogóle odbędzie, stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Stałym bywalcom Nocnego Marketu ciężko było sobie jednak wyobrazić lepszą miejscówkę niż rozświetlony kolorowymi neonami, klimatyczny i znajdujący się w świetnej lokalizacji Główny.

Na szczęście finalnie kolejne sezony odbyły się właśnie tam i w tym roku to również się nie zmieni.

To, co natomiast ulegnie zmianie – ale na lepsze! – to jeszcze większa ilość stolików i miejsc do chilloutu.

Organizatorzy zapowiadają, że wśród wystawców znajdą się zarówno ci, których pokochaliśmy w ubiegłych latach, jak i kilku debiutantów. Bar zaskoczy gości nowościami. Niespodzianek ma być zresztą więcej, ale o czym dokładnie mowa, przekonamy się dopiero za tydzień.

Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Na miejscu dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Organizatorzy ze swojej strony dołożą wszelkich starań, żeby wszystko przebiegało możliwie komfortowo i z zachowaniem zasad higieny.

Ważne jest jednak, żebyśmy również my, czyli goście Nocnego Marketu, pamiętali o obowiązujących zaleceniach i zachowywali się w pełni odpowiedzialnie.

Jeśli ktoś nie czuje się najlepiej – niech zostanie w domu. Nocny Market zostaje z nami przecież przez najbliższe miesiące – zdążymy skorzystać i to nie raz!

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło zdjęcia głównego: Facebook Nocny Market
Tekst: KD

FOODIE