Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Koc piknikowy, który pozwoli na bezpieczne spotkania na świeżym powietrzu ze znajomymi. Projektant udostępnia szablon za darmo

W towarzystwie bliskich nam osób zdecydowanie trudniej pamiętać o zachowaniu właściwego dystansu fizycznego. Projekt Paula Cocksedge’a ma rozwiązać ten problem.
.get_the_title().

Wszyscy czekamy na moment, kiedy zakończy się lockdown i będziemy mogli znów oddawać się naszym ulubionym czynnościom. Wśród nich są między innymi spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu.

Teraz, kiedy dni robią się coraz cieplejsze i przyroda obudziła się do życia, chillout na kocu staje się szczególnie pożądany.

Z drugiej strony przyszłość rysuje się dość niepewnie i wygląda na to, że będziemy musieli wdrożyć w życie nowe nawyki. Oprócz noszenia maseczek może być to też konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób, przynajmniej w początkowym etapie, który nastąpi tuż po okresie izolacji. Paul Cocksedge wpadł na pomysł, jak zwiększyć bezpieczeństwo wspólnego przebywania na łonie natury.

Wiele powstających obecnie projektów wygląda dość futurystycznie (jak chociażby ten imprezowy kombinezon). W wypadku koca o wdzięcznej nazwie Here Comes the Sun postawiono jednak na prostotę i funkcjonalność.

Chodzi przecież przede wszystkim o to, aby można było na nim siedzieć i to z zachowaniem odpowiedniego odstępu od innych osób. Cocksedge wpadł na pomysł, żeby koc stanowiły 4 okrągłe maty umieszczane na krawędzi okręgu. Dzięki temu przebywające na nim osoby dzielą mniej więcej 2 metry odległości.

Projektant przyznaje, że projekt powstał z dwóch powodów. Po pierwsze, podczas swoich samotnych i rzadkich spacerów odbywanych w ostatnich tygodniach poczuł, że bardzo tęskni za interakcją z ludźmi – szczególnie z rodziną i przyjaciółmi. Zdawał sobie jednak sprawę, że w najbliższym czasie ta możliwość może być ograniczona lub wymagać zastosowania nowych środków bezpieczeństwa

Po drugie, mężczyzna przyznał, że choć jest projektantem, któremu jednostki miar nie są obce, czasem ma problem z szybkim zwizualizowaniem sobie dwumetrowego odstępu.

Chciał więc stworzyć rozwiązanie, które zapewni nam spokój ducha, gwarantując pewność, że zachowujemy odpowiednią odległość od osób siedzących wokół.

Projektant uznał, że chce się darmowo podzielić tym patentem z każdym, kto będzie chciał z niego skorzystać. W sieci można więc znaleźć szablon i instrukcje wykonania koca. Możecie je pobrać tutaj.

Źródło zdjęć: PAUL COCKSEDGE STUDIO
Tekst: KD

FUTOPIA