Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hermetyczne kombinezony umożliwiające zabawę w grupie. Tak będą wyglądać imprezy podczas pandemii?

Production Club, 
studio kreatywne z Los Angeles, zaprojektowało kombinezony ochronne przeznaczone do imprezowania podczas pandemii. Są zintegrowane z telefonem i umożliwiają picie i palenie bez narażania innych.
.get_the_title().

Micrashell, bo tak została nazwana innowacyjna odzież ochronna, ma pozwolić bezpiecznie gromadzić się na koncertach i w klubach podczas pandemii.

Zdaniem studia projektowego wynalazek ten pokazuje „przyszłość interakcji człowieka”.

Kombinezon wykonany jest z mieszanki polipropylenu z polieterem fenylowym (PPE). Składa się z kurtki i kasku, które zakrywają ręce, ramiona, górną część tułowia oraz głowę. Jest hermetyczny, odporny na przecięcia i łatwy do dezynfekcji. Nakłada się go tylko na górną część ciała, więc noszące go osoby mogą z łatwością wykonywać podstawowe czynności, pozostając chronione.

żródło: production club
żródło: production club
żródło: production club

Twórcy chcieli, aby kombinezon nie kojarzył się z filmami sci-fi – miał być modny i dostępny dla każdego. Dlatego o wskazówki co do projektu poproszone zostały marki Nike Lab i Ambush Design oraz projektant Yohji Yamamoto.

Micrashell posiada szereg funkcji, które odpowiadają specyficznym warunkom imprezy, w tym system dostarczania napojów i możliwość palenia elektronicznych papierosów, wbudowane głośniki i integrację ze smartfonem.

żródło: production club

Tak zwane komory załadunkowe umieszczone na klatce piersiowej pod kaskiem pozwalają użytkownikom bezpiecznie spożywać napoje i palić.

żródło: production club

Bezprzewodowy system komunikacji głosowej jest zintegrowany z kombinezonem, umożliwiając użytkownikom indywidualną kontrolę poziomów dźwięku z różnych źródeł zewnętrznych, a także modyfikowanie sposobu, w jaki ich głos jest prezentowany innym osobom w czasie rzeczywistym.

żródło: production club

Co więcej, oświetlenie RGBW może działać jako wskaźnik nastroju, potrzeb i komunikatów od użytkownika.

Na przykład efekt tęczowego oświetlenia może wyrażać radość, podczas gdy statyczne czerwone światło może wskazywać, że użytkownik jest zajęty. – Micrashell narodził się z troski o naszą społeczność i z uwagi na lekkomyślne zachowania społeczne – powiedział Miguel Risueño, szef działu wynalazków w Production Club. – Po tym, jak przemysł rozrywkowy popadł w bezprecedensową recesję i widząc, jak duże grupy ludzi ignorują dyrektywy o dystansie społecznym, aby wyjść na imprezę, poczuliśmy się zobowiązani do rozwiązania obu kwestii i znalezienia wyjścia, które przyniosłoby korzyści wszystkim. Studio opracowuje obecnie prototyp kombinezonu. Cały zespół pracuje na 12-godzinnych zmianach między Hiszpanią a Los Angeles, aby jak najszybciej ukończyć projekt Micrashell.

źródło: production club

Tekst: Marta Mankiewicz

FUTOPIA