Seul będzie pierwszym miastem w metaverse

Jak to będzie wyglądać? Przekonamy się już w 2023 roku.
.get_the_title().

’Metaverse’ to chyba najgłośniejszy termin ostatnich miesięcy – jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, to najwyższa pora, zwłaszcza że Facebook ogłosił niedawno, że zainwestuje w rozwój tej technologii aż 50 mln dolarów. Jednak nie tylko firma Zuckerberga interesuje się metaverse – wydaje się, że wiara w to, że jest ono przyszłością wirtualnej rzeczywistości jest obecnie dosyć powszechna.

Seul ogłosił właśnie, że stanie się pierwszym miastem, które będzie miało swój cyfrowy odpowiednik w metaverse. Będzie on nosić nazwę Metaverse Seoul.

Będzie to wirtualny ekosystem komunikacyjny, który połączy wszystkie obszary administracji miasta – sektor gospodarczy, kulturalny, turystyczny, edukacyjny i obywatelski.

źródło: the korea herals

Efekty tego trzyetapowego działania będzie można zobaczyć już w 2023 roku.

W Metaverse Seoul obywatele będą mogli komunikować się z awatarami urzędników, by załatwić sprawy bez wychodzenia z domu i bez uciążliwych wizyt w urzędach.

Jednak wirtualne miasto nie będzie otwarte wyłącznie dla petentów – w metaverse będą także strefy turystyki wirtualnej, w których znajdą się takie atrakcje jak plac Gwanghwamun, pałac Deoksu, targ Namdaemun czy brama Donuimun. Znajdzie się tam również miejsce na coroczny Festiwal Lampionów, który jest gigantyczną atrakcją turystyczną Seulu – od 2023 roku osoby z całego świata będą mogły podziwiać to wydarzenie na powstającej platformie. Na rozwój projektu Seul przeznaczy aż 3,9 miliarda wonów (13,5 mld złotych) – to część szerzej zakrojonej strategii, która nosi nazwę 'Wizja Seulu 2030′.

Zdjęcie główne: Euronews
Tekst: NS

FUTOPIA