Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W nowym zespole K-popowym znalazło się miejsce dla awatarów

W girlsbandzie są i awatary, i członkinie z krwi i kości. Będą się ze sobą komunikować w „przestrzenią między rzeczywistością a rzeczywistością wirtualną”.
.get_the_title().

Niedawno pisaliśmy o koreańskim zespole Blackpink – czterech dziewczynach, których debiutancka płyta „The Album” znalazła się na 2 miejscu amerykańskiej listy Billboardu.

Przy okazji wspomnieliśmy też o tym, że bycie w koreańskim zespole popowym to naprawdę ciężka praca.

Dziewczyny z Blackpink opowiadały w dokumencie “Blackpink: Light Up The Sky”, który w ubiegłym miesiącu pojawił się na Netfliksie, że ćwiczyły nawet 14 godzin dziennie, a wolny miały tylko jeden dzień raz na dwa tygodnie. Do tego zakaz picia, palenia, tatuaży, słowem: rygor. To właśnie w ten sposób koreańskie wytwórnie muzyczne zapewniają sobie tak spektakularne efekty.

Agencja muzyczna SM Entertainment zapowiedziała ostatnio, że wkrótce pod jej skrzydłami zadebiutuje nowy zespół. Girlsband będzie nosić nazwę Aespa, która jest połączeniem słów „Avatar X Experience” oraz „aspect”. Zespół jest o tyle wyjątkowy, że będzie się składać z 4 dziewczyn i ich awatarów, które będą pełnoprawnymi członkami grupy.

[Aespa] projektuje świat przyszłości skupiony na celebrytach i awatarach, przekraczając granice między światem rzeczywistym i wirtualnym – mówi Lee Soo-man, założyciel SM Entertainment. Lee tłumaczy, że obecnie przemysł muzyczny wychodzi od artystów i ich muzyki i na ich podstawie tworzy dodatkowe treści. W przypadku nowego zespołu ma być inaczej – storytelling od razu ma zostać wprzężony w strukturę girlsbandu. W jaki sposób? Wirtualne członkinie zespołu będą się spotykać z tymi z krwi o kości w miejscu, które jest „przestrzenią między rzeczywistością a rzeczywistością wirtualną”. Póki co brzmi to raczej enigmatycznie i trudno powiedzieć, co ma na myśli założyciel wytwórni.

Z pewnością jednak jest to sposób na wykreowanie większego zaangażowania wśród fanów – a to przekłada się oczywiście na zysk.

Oficjalny debiut grupy zapowiedziany jest na 17 listopada.

Tekst: NS

FUTOPIA