Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski wraca w wielkim stylu. W pierwszym jego filmie po nominowanej do Oscarów w dwóch kategoriach 'Zimnej wojnie' zagrają Joaquin Phoenix i Rooney Mara.
.get_the_title().

Informacja o współpracy polskiego reżysera z najgorętszymi gwiazdami Hollywood rozgrzała środowisko filmowe. Na razie niewiele wiemy o 'The Island’, pewne jest już natomiast, że na ekranie zobaczymy laureata Oscara dla najlepszego aktora za rolę w 'Jokerze'(2019) i aktorkę nominowaną do statuetki dwukrotnie za filmy 'Dziewczyna z tatuażem’ i 'Carol’. Za kamerą stanie autor docenionej Oscarem 'Idy’ (2013) i nominowanej w dwóch kategoriach (najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepszy reżyser) ’Zimnej wojny’.

Co wiemy o produkcji, której roboczy tytuł brzmi 'The Island’? Na razie docierają do nas skąpe informacje, ale jak podaje serwis Deadline, film będzie thrillerem zainspirowanym prawdziwymi wydarzeniami.

Akcje toczyć będzie się w latach 30. XX wieku, a Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają parę, która postanawia z dala od cywilizacji zbudować swój raj na ziemi. Jak sugeruje tytuł, wymarzone miejsce powstanie na bezludnej wyspie. Niestety ich plan przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Zakochani zostaną zauważeni przez przepływającego w pobliżu milionera, który ściągnie na nich uwagę mediów, a następnie hrabinę, której zamarzy się postawienie na wyspie luksusowego hotelu.

Z zapowiedzi wynika, że będzie to opowieść o intrygach miłosnych, morderstwach i zdradach. Pawlikowski poza reżyserią odpowiada również za stworzenie scenariusza. Zdjęcia do 'The Island’ ruszą w 2023 roku, data premiery nie jest jeszcze znana.

Informacje o współpracy uznanego reżysera z aktorską parą rozbudziły zainteresowanie również z powodu prywatnych relacji Phoenixa i Mary – ci poznali się w 2013 roku na planie 'Her’, a trzy lata później połączyło ich głębsze uczucie. W 2020 roku powitali na świecie synka, jednak niechętnie dzielą się swoją prywatnością. Para ostatni raz wspólnie na ekranie pojawiła się w 2018 roku w 'Marii Magdalenie’.

Tekst: AC
Zdjęcie: kadr z filmu 'Maria Magdalena’

KULTURA I SZTUKA