Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

7 znaków, że jesteś 'singlem w głębi serca’

Coraz więcej ludzi świadomie decyduje się na singielstwo.
.get_the_title().

Bycie singlem do niedawna kojarzyło się z samotnością i nieumiejętnością znalezienia 'bratniej duszy’. Eksperci coraz częściej mówią jednak, że to całkiem normalny i jak się okazuje również coraz częstszy wybór. Kolejne badania potwierdzają, że single są najszczęśliwszą i najbardziej spełnioną grupą społeczną.

Termin 'singla w głębi serca’ promuje dr Bella DePaulo, psycholożka społeczna, która od lat zajmuje się samotnością i singielstwem. Według niej osoby żyjące w stanie wolnym są zadowolone z życia, nie czują potrzeby wchodzenia w związek romantyczny, cenią niezależność, autonomię i wolność, jaką daje bycie singlem.

’Single w głębi serca’ lubią spędzać czas samotnie i mają silne poczucie własnej wartości. Mogą przedkładać własne zainteresowania i hobby nad interesy potencjalnego partnera romantycznego.

’Istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie wybierają taką drogę. Niektórzy mogą po prostu cieszyć się własnym towarzystwem i cenić wolność i elastyczność, które są elementami bycia singlem. Inni mogą mieć trudności z zaangażowaniem się w długotrwały związek lub nie po drodze im z kompromisami i poświęceniem’ – pisze dr Elyakim Kislev w Psychology Today.

Ekspert dodaje, że społecznie nadal zauważalna jest presja bycia w związku i osoby, którym dobrze jest z ich singielstwem, bywają oceniane. Niepotrzebnie. Zrezygnowanie ze związku jest normalne, to wybór jak każdy inny. Dlaczego jednak coraz więcej osób decyduje się na taki styl życia?

Jedną z najważniejszych rzeczy dla singli jest skupienie się na własnym rozwoju osobistym: wyznaczanie celów i dążenie do nich, angażowanie się w hobby i zajęcia, które przynoszą spełnienie, edukowanie się. Dla tych, którzy są 'samotni w sercu’, istotne jest również, że bycie w związku nie określa wartości człowieka. Można zadowolić się byciem singlem i skupić się na sobie, zamiast szukać romantycznego partnera.

Bycie szczęśliwym i spełnionym jako jednostka może często czynić osobę bardziej atrakcyjną i pożądaną przez innych, ponieważ jest ona w stanie wnieść poczucie pewności siebie do każdego związku.

’Osoby samotne w głębi serca muszą zdawać sobie sprawę, że związki mają różne kształty i rozmiary, istnieje wiele różnych rodzajów związków, które mogą przynieść radość i spełnienie. Mogą to być między innymi przyjaźnie, relacje rodzinne i relacje zawodowe’ – pisze dr Kislev.

Oto siedem oznak, że jesteś singlem w głębi serca:
1. Lubisz spędzać czas samotnie i nie odczuwasz potrzeby ciągłego przebywania w otoczeniu innych ludzi.
2. Cenisz niezależność i autonomię w życiu osobistym i zawodowym.
3. Masz silne poczucie własnej wartości i dobrze czujesz się w samotności.
4. Przedkładasz własne zainteresowania i hobby nad interesy potencjalnego partnera romantycznego.
5. Jesteś zadowolony ze swojego obecnego statusu związku i nie odczuwasz presji, aby go zmienić.
6. Masz trudności z zaangażowaniem się w długotrwały związek lub małżeństwo.
7. Wolisz skupić się na rozwoju osobistym niż na związku.

Bycie 'singlem w sercu’ jest całkowicie normalnym i prawidłowym sposobem na życie.

Tekst: AC
Zdjęcie: call me hangry 🇫🇷/Unsplash

SURPRISE