Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czarownice z TikToka rzuciły klątwę na Księżyc

Czy doszły do was ostatnio plotki o nierozważnych czarownicach rzucających klątwę na Księżyc. Jeśli tak, to możecie odetchnąć z ulgą.
.get_the_title().

Współczesny mistycyzm ma wiele oblicz. W XXI wieku wiedźmy i czarownice nie przypominają już tych, które pamiętamy z bajek opowiadanych nam w dzieciństwie (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Społeczności współczesnych czarownic kiełkują więc niemal w każdym zakątku internetu, a już na pewno na portalach społecznościowych – znajdziecie je na Facebooku, Tumblrze, na Instagramie i oczywiście na TikToku. Ostatnio pojawiła się ciekawa plotka dotycząca właśnie tych związanych z TikTokiem. WitchTok to niezwykle popularna grupa, która zrzesza tamtejsze czarownice. Jako że jego członkinie są w różnym wieku, w grupie panuje konflikt pokoleniowy – starsze czarownice z pobłażaniem patrzą na te młodsze, które są wkręcone w wellness i nie traktują czarów z należytą powagą.

Dowodem na to ostatnie ma być fakt, że niedawno młode czarownice zebrały się razem i… rzuciły klątwę na Księżyc.

W jakim celu? Nie do końca wiadomo, ale konsekwencje takiego działania nie mogą być dobre… Na społeczność WitchToka natychmiast padł blady strach, a przynajmniej tak by się mogło wydawać. Natychmiast pojawiły się także kolejne nowiny: młode czarownice chcą wkrótce rzucić klątwę także na Słońce.

Kim dokładnie były czarownice, które rzuciły ten nierozsądny czar? Nie wiadomo – nikomu nie udało się namierzyć żadnej osoby, która bezpośrednio byłaby związana z tym wydarzeniem.

Nie zmienia to jednak faktu, że plotka o tym, jakoby czarownice z TikToka przeklęły Księżyc, rozniosła się po internecie z niezwykłą prędkością.

I nic dziwnego – w końcu brzmi to naprawdę niepokojąco.

@chaoticwitchaunt

i am Exhaust!!!! Do i put too much responsibility on myself and feel like this is my fault? yes and that’s on shadow work

♬ original sound – chaoticwitchaunt

Ale od razu uspokajamy: nie ma co się bać tego, że Księżyc nagle poważnie zmieni wygląd lub całkowicie zniknie (a przynajmniej mamy taką nadzieję). Wygląda na to, że to plotka będąca przykładem na dziwne poczucie humoru czarownic, które generalnie mają wątpliwości co do tego, czy w ogóle da się efektywnie przekląć czar na ciało niebieskie. Można odetchnąć z ulgą!

Zdjęcie główne: Davin H / Unsplash
Tekst: NS

SURPRISE