Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kwarantanna zwiększa ilość zdrad małżeńskich na portalach randkowych. Aktywność użytkowników wzrosła o ok. 18 procent

Pandemia czy nie pandemia – „cheaters gonna cheat"!

.get_the_title().

W związku z obecną sytuacją zostaliśmy zamknięci w domach. Oznacza to, że pewnie więcej czasu spędzamy z naszą drugą połówką. Romantyczny wersja zdarzeń jest taka, że możemy się sobą nacieszyć, lepiej poznać, a może nawet w grudniu będzie czekał nas baby boom. Niestety już wiadomo, że nie każda para wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką. „Global Times” podaje, że w mieście Xi’an w prowincji Shaanxi odnotowano rekordową liczbę spraw rozwodowych. Przyjmuje się, że to właśnie wynik kwarantanny. I zdaje się, że ten czarny scenariusz może się jeszcze spełnić w przypadku wielu małżeństw na świecie.

Jak wskazują wyniki aktywności na brytyjskich portalach randkowych, stworzonych z myślą o osobach pozostających w związkach małżeńskich, ilość zdrad online w ostatnim czasie znacząco wzrosła.

Portal IllicitEncounters.com zdradził właśnie, że strona w ciągu ostatniego miesiąca cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. W szukaniu przygód miłosnych przodują mężczyźni – oni w ostatnich tygodniach są o 18 proc. bardziej aktywni niż wcześniej. Kobiety podczas ostatnich tygodni również nie próżnowały – ich aktywność na tego typu portalach wzrosła o 12 proc.

Priscilla du Preez/Unsplash

Portal postanowił sprawdzić, jakie przesłanki kierują osobami, które właśnie teraz są chętne na nowe znajomości.

74 proc. przepytanych mężczyzn wyznało, że po prostu nudzi im się w domu. Kobiety najczęściej twierdzą, że wydłużenie czasu spędzanego z mężem uświadomiło im, że tkwią w niedoskonałym związku.

Użytkownicy portalu przyznają też często, że zdają sobie sprawę z tego, że sytuacja związana z koronawirusem odbija się na ich związkach i być może w innych okolicznościach sprawy układałyby się dużo lepiej. Tymczasem górę bierze stres i irytacja, która skutkuje zarówno eskalacją małżeńskich konfliktów, jak i brakiem czułości czy seksu. Wiele osób deklaruje, że zauważyło znaczny spadek libido u swoich partnerów.

Film „To właśnie miłość”

Dlatego osoby pozostające w związkach małżeńskich tak chętnie odwiedzają portale randkowe. Oczywiście obecnie te romanse rozwijają się głównie online, ale – jak przyznają użytkownicy – nie brakuje im pikanterii.

Na porządku dziennym jest wysyłanie nagich fotek czy seks przez telefon. Zdradzający chętnie również korzystają z rozmów na Skype czy FaceTime.

Zdrada jest ciężkim doświadczeniem, które nie tylko może doprowadzić do zakończenia związku, ale też negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Może więc oprócz zamknięcia parków, lasów, sklepów, przydałoby się zrobić tymczasowy lockdown portali randkowych dedykowanych osobom, które nie są singlami?

Źródło zdjęcia głównego: Ben Rosset/Unsplash
Tekst: KD

SURPRISE