Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwszy w historii SMS sprzedany jako NFT za 107 tys. euro

Jego treść? 'Merry Christmas'.
.get_the_title().

W 1992 roku po raz pierwszy wysłano SMS-a przez telefon komórkowy. W tym tygodniu został on sprzedany jako token NFT na aukcji w domu aukcyjnych Aguttes za 107 tys. euro.

Właścicielem unikalnej cyfrowej repliki pierwszej wiadomości SMS w formie niezbywalnego tokena został Kanadyjczyk związany z sektorem technologicznym.

Wśród osób znajdujących się w sali aukcyjnej był 18-letni przedsiębiorca blockchain Luigi Caradonna, który wycofał się z licytacji, gdy cena wzrosła powyżej 75 tys. euro. – Pomyślałem, że byłoby interesujące mieć ten kawałek historii, zatrzymać go jako aktywa do przyszłego roku i wtedy sprzedać w Boże Narodzenie – powiedział.

Pierwszy SMS był 15-znakową wiadomością o treści ‘Merry Christmas’, która została wysłana do pracownika Vodafone Richarda Jarvisa.

Operator sieci komórkowej Vodafone powiedział, że planuje przekazać dochód ze sprzedaży na rzecz Agencji ONZ ds. Uchodźców.

Przyzwyczailiśmy się już, że tokeny NFT osiągają zawrotne ceny. Jednak przynajmniej tym razem pieniądze z licytacji przyczynią się do czegoś dobrego.

Zdjęcie główne: Vodafone UK News Centre
Tekst: AD

SURPRISE