Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przystojni mężczyźni do otarcia łez

Za "drobną" opłatą specjalny pomocnik pomoże wytrzeć łzy lub obejrzeć wspólnie smutny film.
.get_the_title().

Plaga smutku, powodowanego przez bezustanną samotność jest w Japonii potężnym problemem. Blisko 1/3 dorosłych mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni nie ma partnera. Brak stabilności gospodarczej sprawia, że młodzi coraz rzadziej wyprowadzają się od rodziców, a przez to żyją w pojedynkę. Jeśli dołożyć do tego szaleńczy, wyniszczający organizmy kilkunastogodzinny tryb pracy, jasnym staje się, dlaczego Japończycy są tak bardzo samotni i czemu popadają z tego względu w bezustanną chandrę, często przechodzącą w depresję.

Dlatego to właśnie tam na światło dzienne wychodzi wiele pomysłów, mających nieco rozjaśnić życie samotnych. Nie tak dawno temu głośno zrobiło się o tokijskiej Kawiarni i Piekarni Muminka – knajpce, w której samotni goście mogą usiąść przy stoliku w towarzystwie pluszowych bohaterów książek Tove Jansson. Teraz firma Ikemeso Danshi oferuje inną metodę zwalczania smutku w pojedynkę.

Za 7900 jenów (około 73 dolary) pracownik firmy odwiedzi klienta w jego domu lub miejscu pracy i otrze jego łzy.

Brzmi dziwacznie? Nie dla pomysłodawcy przedsięwzięcia, Hirokiego Terai. Mężczyzna pracował przedtem przy obsłudze przyjęć rozwodowych. Tam zauważył, jak wiele negatywnych emocji oczyszcza zwykły, szczery płacz. Korzystając z usług jego firmy można zamówić pracownika (zawsze przystojnego – jak podkreśla reklama), który albo otrze łzy, albo pomoże w wywołaniu płaczu, na przykład poprzez wspólne oglądanie smutnego filmu.

Do tej pory w Japonii samotni mogli wynająć drugą osobę do wspólnego przytulania, oglądania telewizji czy sprzątania mieszkania. Teraz można wypłakać się przy kimś za pieniądze. Jak daleko Japończycy posuną się w swoich pomysłach na walkę z samotnością?

SURPRISE