Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Greta Thunberg będzie dorastać na naszych oczach w serialu dokumentalnym BBC

Serial skupi się nie tylko na aktywizmie Grety Thunberg – ważnym wątkiem ma być także dorastanie nastolatki.
.get_the_title().

W grudniu została Człowiekiem Roku tygodnika „Time” (jako najmłodsza w ponad 90-letniej historii tego wyróżnienia), a niedawno zgłoszono ją do Pokojowej Nagrody Nobla (i to już po raz drugi!). Śmiało można więc powiedzieć, ze aktywizm klimatyczny 17-letniej Grety Thunberg jest widziany i doceniany na całym świecie. Teraz powstanie też serial dokumentalny o aktywistce – za jego produkcję bierze się właśnie BBC Studios. Wytwórnia podała tę informację podczas targów BBC Showcase, które odbywały się w Liverpoolu.

Kamera śledzić będzie Gretę Thunberg, gdy ta podróżować będzie po świecie, uświadamiając ludzi na temat kryzysu klimatycznego.

Poszukując dowodów na to, że zagrożenie jest realne i zastanawiając się, jak można mu zapobiec, aktywistka spotykać się będzie także z naukowcami, politykami i przedsiębiorcami. Jednocześnie serial BBC dokumentować będzie dorastanie tej wyjątkowej nastolatki.

Zmiany klimatyczne są prawdopodobnie najważniejszym problemem naszych czasów. Dlatego sądzę, że to odpowiedni czas na nasz serial, który bada fakty i prezentuje osiągnięcia naukowe związane z tym złożonym tematem. Możliwość zrobienia tego z Gretą to niezwykły przywilej, uzyskanie wglądu w to, jak to jest być globalną ikoną i jedną z najbardziej znanych twarzy na świecie – mówi Rob Liddel, producent wykonawczy BBC Studios. Zarówno tytuł nadchodzącej produkcji, jak i to, kiedy pojawi się na antenie BBC, nie jest jeszcze znane. Nie wiadomo także, kto będzie producentem serialu.

To nie jest jedyna produkcja na temat młodej aktywistki klimatycznej, nad którą aktualnie trwają prace.

W tym roku film dokumentalny o Grecie Thunberg pojawi się także na platformie streamingowej Hulu. Odpowiada za niego szwedzki reżyser Nathan Grossman.

Tekst: NS

TU I TERAZ