Cafe Kulturalna wyróżniona przez „Guardiana”!

Cafe Kulturalna znalazła się w rankingu najlepszych restauracji i kawiarni mieszczących się w pobliżu dużych dworców.
.get_the_title().

Wygląda na to, że Warszawa wpadła w oko redakcji „The Guardian”. Dopiero co pisaliśmy o tym, że Powiśle uznane zostało przez portal za jedną z dziesięciu najlepszych dzielnic w całej Europie, a już pojawił się kolejny ranking, na którym znów znalazło się coś ze stolicy. Redakcja „Guardiana” stworzyła zestawienie 10 najlepszych restauracji i kawiarni, które mieszczą się w pobliżu dużych dworców. Należy podkreślić, że to niezwykle praktyczna lista – zwłaszcza w czasach, gdy coraz więcej mówi się o tym, by w trosce o klimat wybierać pociągi, a nie samoloty.

W zestawieniu, które możecie zobaczyć tutaj, znalazły się miejscówki z całej Europy – z Wiednia, Londynu, Pragi, Berlina czy Rzymu. I z Warszawy – reprezentantem stolicy jest Cafe Kulturalna.

Dziennikarze „Guardiana” podkreślili szczególnie fakt, że Kulturalna mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. „Kiedyś budynek uważano za symbol sowieckiej opresji w kształcie strzykawki, dziś można w nim zobaczyć hollywoodzkie filmy z polskimi napisami. […] Budynek stał się tak kiczowaty, że możemy go zobaczyć nawet na tatuażu kobiety stojącej za barem [w Kulturalnej]” – czytamy w opisie. Autor opisu zwrócił także uwagę na menu i wymienił potrawkę z boczniaków i ciasta.

My przypominamy jednak, że Kulturalna ma do zaoferowania o wiele więcej. W karcie znajdziecie też różnorodne drinki, a w kalendarzu wydarzeń – koncerty i imprezy.

Kulturalnej oczywiście gratulujemy wyróżnienia! Nie mieliście jeszcze okazji jej odwiedzić? Naprawdę zachęcamy!

Źródło zdjęć: www.facebook.com/CafeKulturalna/
Tekst: NS

TU I TERAZ