Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Chciałbyś zagrać w drugim sezonie „Euforii”? Twórcy serialu właśnie rozpoczęli otwarty casting

Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane, więc czujcie się zaproszeni.
.get_the_title().

„Euforia” to produkcja HBO, która wybija się na tle innych seriali młodzieżowych ostatnich lat. Tematyka, obsada, zdjęcia, montaż, muzyka, kostiumy i wiele innych elementów złożyło się na tzw. tzw. whole package, który był w stanie przyciągnąć przed ekrany nie tylko młodych dorosłych, ale również tych nieco starszych.

Jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszego sezonu, to przypominamy, dlaczego warto go obejrzeć.

A jeśli ten seans macie już dawno za sobą i teraz przebieracie nóżkami, żeby zobaczyć kontynuację, to podgrzewamy atmosferę oczekiwania, donosząc wam, że twórcy serialu szukają świeżej krwi do obsady.

via GIPHY

HBO i A24 podali, że nowi aktorzy powinni mieć ukończone 18 lat i mieszkać na terenie Stanów Zjednoczonych. Ten ostatni szczegół nieco gasi wybuch – nomen omen – zbiorowej euforii fanów serialu z żyłką aktorską na całym świecie. Z drugiej jednak strony, pierwszy etap castingu polega na przesłaniu video z prezentacją swojej osoby (mail to castingcall@JV8inc.com). Jako że twórcy serialu niejednokrotnie pokazali, że lubią łamać konwenanse i nie zamierzają sztywno trzymać się zasad, to być może – jeśli uda wam się zrobić na nich piorunujące wrażenie – okaże się, że wszystko da się jakoś załatwić.

W najgorszym wypadku będziecie mogli opowiadać wnukom, że braliście kiedyś udział w castingu do genialnego serialu.

via GIPHY

Kogo dokładnie poszukują Jessica Kelly i Mary Vernieu, czyli królowe tego castingu?

W ogłoszeniu wymieniono opis 5 nowych postaci – Dariana, Raya, Ami, Sereny i Rity.

Darian ma być outsiderem, typem wrażliwca, ale dobrze władającego językiem sarkazmu. Do roli 17-latka, zgodnie z wymogami, mają się zgłaszać osoby powyżej 18 roku życia. Pochodzenie etniczne nie ma znaczenia. Ray także ma 17 lat, a pochodzi z klasy robotniczej. Niezbyt rozgadany i z nie najlepszymi wynikami w nauce, teoretycznie bez szans na świetlaną przyszłość. Niemniej jednak to bardzo atrakcyjny chłopak, a głównie dzięki temu, że nie jest pozerem i ma rozbrajający uśmiech. Wśród ról kobiecych jest równie ciekawie. Amy to 20-letnia striptizerka, zażywająca narkotyki. Wyszczekana ściemniara, która „złą sytuację uczyni jeszcze gorszą”. Lita to 40-latka, która stara się wiązać koniec z końcem. Jest przybraną matką, która teoretycznie niczym się nie wyróżnia. Wystarczy jej jednak zajść za skórę, żeby przekonać się, że potrafi być niebiorącą jeńców kobietą interesu. Ostatnią rolą do obsadzenia jest 50-letnia Serena. To typ kobiety, która nie opuściła żadnej imprezy ani koncertu Whitesnake’a. Wygadana twardzielka, która gotowa jest imać się różnych rzeczy, żeby zarobić na życie.

via GIPHY

W której z tych ról się widzicie? Trzeba się szybko decydować, bo zdjęcia do drugiego sezonu mają ruszyć już marcu!

Źródło zdjęcia głównego: „Euforia”/HBO
Tekst: KD

TU I TERAZ