Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Hollywood” – jest zwiastun miniserialu Netfliksa po brzegi wypełnionego gwiazdami

Za produkcję odpowiada Ryan Murphy, twórca takich tytułów, jak „American Horror Story” czy „Glee”. Jego najnowszy serial to jedna z najgorętszych premier maja, która już pierwszego dnia tego miesiąca pojawi się na Netfliksie.
.get_the_title().

W 2018 roku Ryan Murphy podpisał z Netfliksem kontrakt na wyłączność wart 300 milionów dolarów. Tym samym zobowiązał się, że przez pięć kolejnych lat produkcje będzie realizować tylko dla streamingowego giganta. W zapowiedzianych przez niego tytułach znalazł się m.in. dokument o Andym Warholu, serial „Halston” z Evanem McGregorem w roli głównej czy też projekt o życiu Marlene Dietrich w Las Vegas w latach 60. Przedstawiciel serwisu, Ted Sarandos nie krył entuzjazmu z podpisania kontraktu. „Takimi serialami jak „American Horror Story” [Murphy] wywyłał globalny entuzjazm, wymyślił na nowo gatunki i zmienił bieg historii telewizji. Widzimy, jak jego storytelling porywa odbiorców i krytyków na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na to, żeby móc zaprezentować publiczności jego nowe historie” – mówił. Jednią z nich jest „Hollywood”, stworzona razem z Ianem Brennanem, z którym Murphy współpracował już przy „Glee”.

Składający się z siedmiu odcinków miniserial zabierze widzów do lat 40. XX wieku, ukazując kulisy słynnej Fabryki Snów.

Fabuła „Hollywood” skupia się na grupie młodych i utalentowanych aktorów i filmowców, którzy tuż po zakończeniu II wojny światowej robią wszystko, aby zabłysnąć w świetle reflektorów. Cena sławy jest jednak wysoka. W produkcji uwypuklone zostaną takie zjawiska jak seksizm czy rasizm, które w dzisiejszych czasach wcale nie straciły na aktualności.

Prowokujący serial z dopracowaną do ostatniego szczegółu scenografią, kostiumami i ścieżką dźwiękową, ujawnia także obowiązujący od wielu dekad w Hollywood układ sił.

netflix

W obsadzie „Hollywood” znalazły się gwiazdy, młode talenty, a także ulubieńcy Murphy’ego.

Na ekranie zobaczymy m.in. Darrena Crissa („Zabójstwo Gianniego Versace”, „Glee”) jako Raymonda, Davida Corensweta („Wybory Paytona Hobarta”) jako Jacka, Jeremy’ego Pope’a („Ranger”) jako Archie’go, Jima Parsonsa („Teoria wielkiego podrywu”) jako Henry’ego Willsona, Laure Harrier („Czarne bractwo. BlacKkKlansman”) jako Camille, Samare Weaving („SMILF”) jako Claire, Dylana McDermotta („American Horror Story”) jako Erniego, Maude Apatow („Euforia”) jako Henriette, Holland Taylor („Słowo na L”) jako Ellen Kincaid, Patti LuPone jako Avis, Jake Picking jako Rocka Hudsona i Joe Mantello jako Dicka.

Premiera „Hollywood” odbędzie się 1 maja na platformie Netflix.

netflix
netflix
netflix
netflix

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z serialu „Hollywood” / Netflix

TU I TERAZ