Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lato w mieście może być świetne! Sierpień w Browarach Warszawskich

Co przygotowały na sierpień Browary Warszawskie? Sprawdźcie! A przy okazji zobaczcie spektakularną rewitalizację tamtejszego budynku Laboratorium.

Browary Warszawskie to po raz pierwszy otworzyły swe podwoje ponad 170 lat temu. W 1846 roku na warszawskiej Woli powstał Browar Haberbuscha i Schielego, będący wówczas najlepiej wyposażonym tego typu miejscem w całym Królestwie Polskim. Jak można się domyślić, Browar w ówczesnym kształcie nie dotrwał do dzisiejszych czasów. Przetrwał jednak sam budynek, który dziś jest jednym z najbardziej spektakularnych przykładów rewitalizacji w stolicy.

Od ubiegłego roku Browary Warszawskie tętnią życiem i przyciągają nie tylko foodies z całej stolicy, którzy chętnie odwiedzają tamtejsze lokale, ale także miłośników najróżniejszych atrakcji. A tych w Browarach Warszawskich nie brakuje. Po przebogatym w wydarzenia lipcu, o którym pisaliśmy tutaj, przyszedł czas sierpień, który także będzie pełen najróżniejszych rozrywek. Lato w mieście nie musi być nudne!

Koncerty, stand-upy, kino letnie...

Sierpień w Browarach Warszawskich

Lato to najlepszy czas na koncerty na świeżym powietrzu. Ale aby je zobaczyć, wcale nie trzeba tłuc się na festiwal na drugi koniec Polski. Zwłaszcza że w Browarach Warszawskich koncerty będą się odbywać niemal każdego dnia. I to nie byle jakie! Mulimba uraczy was solidną dawką energetycznego indie-popu, a Łukasz Lach wykona piosenki Boba Dylana. Będziecie się mogli także zanurzyć w elektroniczny świat Faustyny Maciejczuk i posłuchać prawdziwej legendy, czyli Johna Portera. W sierpniu w Browarach Warszawskich wystąpią także wiolonczeliści z Cello Brothers, Jagoda Kret czy Patrick The Pan. To oczywiście jeszcze nie wszystko!

Jeśli chcecie się pośmiać, to też skierujcie swe kroki do Browarów Warszawskich. W każdą środę na Dziecińcu Laboratorium występować będzie Resort Komedii ze spektaklem improwizowanym, który z pewnością ubawi was do łez. Z kolei poniedziałek to czas na stand-up: wystąpią Kuba Poczęty, Andrii Woronoi, Agnieszka Matan i Marta Iwaszkiewicz.

Oczywiście lato byłoby niepełne bez kina pod chmurką, dlatego Browary Warszawskie zatroszczyły się i o to. W środy będziecie mogli zrelaksować się przy kinie nieco bardziej rozrywkowym – będzie 'Wilk z Wall Street’, 'Hellboy’, 'Joker’ czy 'Wonder Woman’. Z kolei niedziela to czas na bardziej refleksyjne filmy. W repertuarze same świeżynki, więc jeśli przez ostatni rok z kawałkiem byliście trochę na bakier z nowościami, teraz możecie to zgrabnie nadrobić. Szykujcie się na projekcje filmów, które podbiły serca publiczności i krytyków, doczekując się licznych nagród i nominacji, czyli 'C’mon c’mon’, 'Najgorszego człowieka na świecie’, 'Na rauszu’ i 'Córkę’.

Warm Up Party na rozpoczęcie weekendu, joga na trawie i coś dla dzieci.

Co jeszcze?

Ale nie tylko koncertami, stand-upami i filmami stoi lato w Browarach Warszawskich. Każdy piątek, już tradycyjnie, rozpocznie się tu od Warm Up Party, podczas którego z pomocą DJ-a rozluźnicie się po ciężkim tygodniu.

W weekendy będziecie mogli z kolei wziąć udział w warsztatach z upcyklingu, pograć w planszówki, naprawić rower, poćwiczyć jogę, a Roboty i Spółka zatroszczą się o atrakcje dla dzieciaków – i to nie byle jakie, bo w planach są nawet warsztaty z robotyki.

Chcecie być na bieżąco z tym, co w sierpniu dziać się będzie w Browarach Warszawskich? Koniecznie łapcie harmonogram, by nic wam nie umknęło!

Banner Image
Banner Image
Banner Image
Pomost między historią a nowoczesnością.

The.Clinic, czyli nowoczesna klinika w budynku sprzed 200 lat

A gdy już odwiedzicie Browary Warszawskie, zwróćcie też uwagę na tamtejszy budynek Laboratorium. Powstał on w 1827 roku i w czasach, gdy działał Browar Haberbuscha i Schielego, to właśnie tu opracowywano receptury. Teraz przeszedł gruntowną rewitalizację, za którą odpowiada biuro MOKAA Architekci. –Minimalistyczne rozwiązania, wiodące w trendach światowego wzornictwa, zostały wpisane w istniejącą, zabytkową formę historycznego budynku. Wykorzystane w projekcie materiały, zastosowane w nim geometryczne formy i proste linie oraz kolorystyka sprawiają, że pomieszczenia wyróżniają się wyrafinowanym charakterem i są spójne z całym konceptem – mówi mgr inż. Anna Lorenz, architektka prowadząca i współwłaścicielka Pracowni MOKAA Architekci.

Wewnątrz mieści się The.Clinic, czyli najnowocześniejsza klinika medycyny estetycznej, dermatologii, ginekologii, urologii oraz chirurgii plastycznej. – The.Clinic, to miejsce, w którym stawiamy na najnowocześniejsze technologie, najwyższej klasy specjalistów w swoich dziedzinach, innowacyjne zabiegi, dedykowaną linię dermokosmetyków The Dermocosmetics oraz kompleksowe podejście do potrzeb pacjentek i pacjentów w myśl hasła 'enhance your beauty’ – mówi dr Paweł Dybciak, współwłaściciel marek The.Clinic, The.Dermocosmetics, The.Hospital oraz członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Budynek Laboratorium dopełnił proces rewitalizacji Browarów Warszawskich, która doczekała się mnóstwa nagród, m.in. Nagrody Roku SARP 2021, CIJ Awards Poland 2021, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki, Grand Prix Nagrody Prezydenta m. st. Warszawa, a także nominacji MIPIM w kategorii Best Mixed-use Development.

TU I TERAZ