Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstanie serial na podstawie filmu „Parasite”. Jego produkcją zajmie się HBO

Jedna z najlepszych produkcji ubiegłego roku, typowany jako oscarowy pewniak film „Parasite” zostanie przeniesiony na mały ekran. W przygotowanie serialu zaangażowani są twórca południowokoreańskiego dzieła Joon-ho Bong oraz nagrodzony Oscarem za film „Big Short” Adam McKay.
.get_the_title().

Film „Parasite”, o którym pisaliśmy tutajo, to zdobywca m.in. Złotej Palmy w Cannes i Złotego Globu. Uważa się go za jedno z najlepszych dzieł w karierze południowokoreańskiego reżysera Joon-ho Bonga. Krytycy uznali produkcję za skłaniającą do refleksji satyrę, która jednocześnie porusza, bawi i przeraża, a Quentin Tarantino nazwał jej reżysera absolutnym wizjonerem i dodał, że nikt inny nie kręci dziś tak dobrych filmów rozrywkowych. – Ma w sobie coś, czym w latach 70. czarował Steven Spielberg – w swoich filmach na wysokim poziomie miesza rozrywkę i komedię – powiedział twórca „Pewnego razu w… Hollywood”.

Film do tej pory zarobił na świecie ok. 130 mln dolarów. W Polsce może poszczycić się tytułem „najchętniej oglądanego zwycięzcy Złotej Palmy od czasów „Pianisty”.

Co więcej, jest też najchętniej oglądanym azjatyckim filmem w historii polskiej dystrybucji od czasów „Wejścia smoka”. Takiego wyniku nie osiągnął nawet „Oldboy” czy „Przyczajony tygrys, ukryty smok”.

O hollywoodzkiej wersji dzieła plotkowano już od jakiegoś czasu. Jak podaje Hollywood Reporter, kandydat do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego rzeczywiście doczeka się swojego amerykańskiego wydania, tyle że w postaci serialu telewizyjnego, nie filmu.

Produkcją, która ma być zamkniętą, kilkuodcinkową całością, zajmie się HBO. Portal wygrał walkę o prawa do „Parasite” z drugim streamingowym gigantem, Netfliksem.

Zaangażowany jest także Joon-ho Bong oraz Adam McKay, odnoszący sukcesy zarówno jako producent (jego „Sukcesja” właśnie nagrodzona została Złotym Globem), jak i scenarzysta oraz reżyser (jest autorem takich oscarowych filmów jak „Big Short” oraz „Vice”). Nie wiadomo jednak, czy serialowa wersja „Parasite” będzie remakiem czy kontynuacją historii pokazywanej w południowokoreańskim filmie.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z filmu „Parasite”

TU I TERAZ