Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Samsung Galaxy A52 5G udowadnia, że AWESOME is for EVERYONE

Tym modelem Samsung upowszechnia innowacje do tej pory zarezerwowane dla top segmentu.

Jeszcze do niedawna produkty z najwyższej półki, jak luksusowe samochody, podróże do odległych zakątków świata, egzotyczne jedzenie, sztuka czy nowoczesna elektronika, zarezerwowane były dla nielicznej, najbardziej uposażonej elity. Osoby o mniej zasobnych portfelach mogły o tym tylko pomarzyć. Jednak w ostatnich latach cyfryzacja i postępujący rozwój technologii zmieniły obraz świata i wyrównały nieco szanse. Dziś więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej ma równy dostęp do informacji, zasobów online i środków komunikacji. To utorowało drogę do budowy społeczeństwa cyfrowego, w którym nie ma miejsca na wykluczenie.

To, co najlepsze, ma być dostępne dla wszystkich!

Jednym z najbardziej widocznych przejawów tej zmiany jest m.in. rozwój modelu sharing economy (gospodarki współdzielenia), który pozwala dzielić się produktami lub usługami z innymi, aby zmaksymalizować ich wykorzystanie. Bo przecież to, jacy jesteśmy, nie wynika z tego, co posiadamy, ale z doświadczeń, które nas spotkały. Za tym założeniem podążają firmy z różnych segmentów rynku – od ubrań high fashion, przez supersportowe pojazdy, aż po luksusowe biura i apartamenty.

Są jednak produkty, w przypadku których model współdzielenia na pewno się nie sprawdzi. Jak wtedy wcielać w życie te egalitarne idee i pokazać, że to, co najlepsze, ma być dla wszystkich, a nie tylko dla wybrańców?

Upowszechniać innowacje do tej pory zarezerwowane dla top segmentu!

Banner Image

Oczywiście produkty z najwyższej półki charakteryzują się wyjątkowymi specyfikacjami, które najczęściej nie są dostępne w tańszych odpowiednikach. Taką tendencję da się zauważyć na rynku smartfonów, gdzie najlepsze funkcje flagowych modeli są niedostępne dla posiadaczy tańszych urządzeń. W smartfonach ze średniej półki cenowej pojawiały się one dopiero w kolejnych latach.

Samsung wychodzi naprzeciw takiej praktyce ze swoim manifestem AWESOME IS FOR EVERYONE – bierze to, co najlepsze z wyższej półki i oferuje za niższą cenę.

Samsung modelem Galaxy A52 5G kontynuuje strategię umieszczania w smartfonach ze średniej półki rozwiązań, które jeszcze niedawno kojarzone były z flagowcami i literką S w nazwie. Teraz zaawansowany aparat, świetnej jakości ekran z wysoką częstotliwością odświeżania, a także łączność 5G czy wodoodporność na poziomie IP67 są dostępne w urządzeniu ze średniej półki cenowej. To smartfony, które najlepiej oddają filozofię AWESOME IS FOR EVERYONE.

Image

TM Roh

President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics

Samsung dąży do zapewniania użytkownikom tego, czego najbardziej pragną i potrzebują. Dlatego nasza wizja dotycząca serii Galaxy A opierała się na upowszechnieniu innowacji Galaxy tak, by były dostępne dla wszystkich.

Banner Image
Aparat fotograficzny stał się jednym z najważniejszych elementów smartfonu. W Galaxy A52 5G są aż 4.

Chwile są po to, żeby je łapać

Dziś komunikujemy się przede wszystkim przez media społecznościowe, które w dużej mierze opierają się na obrazie i wideo. Wystarczy wspomnieć, że Facebook ma ponad 1,84 mld aktywnych dziennych użytkowników, a instagramowicze każdego dnia zostawiają pod postami ponad 4 mld serc. Nic dziwnego, że aparat fotograficzny stał się jednym z najważniejszych elementów w smartfonach.

Najnowszy Samsung Galaxy A52 5G umożliwia robienie superrealistycznych zdjęć, które wiernie oddają rzeczywistość. Ekscytujące innowacje w zakresie fotografowania i nagrywania pozwalają użytkownikom czerpać większą przyjemność z łapania chwil z użyciem wielowymiarowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Photo by Justin Groep on Unsplash

Wszechstronny poczwórny aparat – w tym główny o wysokiej rozdzielczości 64 MP z optyczną stabilizacją obrazu – zapewnia bogate doświadczenia. Z jego pomocą można z łatwością rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia oraz wideo. Optymalizator scenerii działający na podstawie AI umożliwia rejestrowanie ujęć przy optymalnych ustawieniach, a także daje szeroki wybór spośród 30 kategorii, takich jak 'jedzenie’, 'krajobraz’ czy 'zwierzęta’.

Takie rozwiązania powinny zaspokoić każdego – od gastro-influencerów po amatorów wiosenno-letnich pejzaży. Co więcej, użytkownik może też nadać treściom charakter i wyjątkowy styl, korzystając z AR Emoji i funkcji 'Mój filtr’, a dzięki 'Trybowi Rozrywka’ zastosować dostępne na Snapchacie efekty AR podczas używania natywnej aplikacji aparatu. Nie można zapomnieć o przednim 32-megapikselowym aparacie, który niezależnie od pory dnia robi wyraźne selfie w wysokiej rozdzielczości.

Podobnie jak ludzkie oko, ultraszerokokątny obiektyw 8 MP widzi przestrzeń o szerokości 123 stopni, dodając perspektywy każdemu ujęciu.

Dzięki temu użytkownik w łatwy sposób pozwoli znajomym spojrzeć na świat własnymi oczami. Może również wykonać olbrzymie zbliżenia, które uwydatnią najdrobniejsze szczegóły, korzystając z obiektywu makro 5 MP. Tak zwany aparat głębi stawia fotografowane obiekty na pierwszym miejscu. Jednym dotknięciem można z łatwością dostosować rozmycie tła za fotografowanym obiektem, aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia portretowe.

Aparat samodzielnie zastosuje naturalny efekt bokeh na wykonanych fotografiach, sprawiając, że każdy obiekt wyróżni się na tle otoczenia.

Funkcja ‘Przechwyć kadr’ pozwoli użytkownikom natychmiast zmienić najlepsze chwile z wideo 4K w nieruchome obrazy. Z kolei tryb Super Steady sprawia, że filmy są wyjątkowo płynne. Rejestruje nagrania jak wysokiej jakości kamera akcji, wykorzystując aparat ultraszerokokątny i oprogramowanie predykcyjne.

Bez względu na to, czy użytkownik filmuje swój najnowszy układ taneczny, czy rejestruje pokaz nowego deskorolkowego tricku, OIS (optyczny stabilizator obrazu) sprawi, że zdjęcia i nagrania będą ostre i nieporuszone. Nie trzeba już też rezygnować z uwieczniania ważnych chwil ze względu na słabe oświetlenie.

Tryb Noc wykorzystuje przetwarzanie wieloklatkowe, zapewniając wyraziste ujęcia – nawet po ciemku.

Samsung wyposażył Galaxy A52 5G w 120 Hz wyświetlać AMOLED, dzięki któremu oglądane treści nabierają większej płynności i wyrazistości.

Cyfrowe okno na świat

Ekrany smartfonów stały się dla nas kieszonkowymi oknami na świat. Pomyśleć, że jeszcze 20 lat temu wyścig toczył się o to, żeby zrobić jak najmniejszy telefon, który służył głównie do dzwonienia. Dziś to już historia, chociaż – jak pokazuje przykład powrotu składanych telefonów – ta lubi się powtarzać. Smartfony, w przeciwieństwie do archaicznych komórek, nie muszą być małe, a możliwość wykonywania połączeń nie jest już nadrzędną opcją. Obecnie od urządzeń oczekujemy, że pozwolą nam zanurzyć się w doskonale odwzorowanych treściach wizualnych dzięki wyświetlaczowi oferującemu płynne przewijanie.

Telefony przestały nam służyć wyłącznie do komunikacji, a obecnie wykorzystujemy je do realizacji takiego ogromu zadań, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile czasu spędzamy wpatrzeni w wyświetlacz. Smartfony nie tylko dostarczają rozrywki – stały się też kluczowymi narzędziami w codziennej pracy. Badania pokazują, że wpatrując się w ekran spędzamy średnio 3 godz. i 43 min dziennie. Nie trzeba też przeprowadzać żadnych obserwacji, żeby stwierdzić, że pierwszą rzeczą, po którą sięga przeciętny człowiek po przebudzeniu, jest smartfon. Dlatego tak ważne jest, aby ekran był najwyższej jakości.

Photo by Martin Widenka on Unsplash

6,5-calowy ekran w Samsung Galaxy A52 5G robi niesamowite wrażenie. Wielobarwne szczegóły uwydatnia wyświetlacz FHD+ Super AMOLED z odświeżaniem 120Hz, osiągającym 800 nitów i zapewniającym doskonałą widoczność nawet w świetle dziennym. To sprawia, że przewijanie treści w mediach społecznościowych jest jeszcze płynniejsze. Na nim każdy sfotografowany posiłek będzie wyglądał równie apetycznie co w dobrych restauracjach, za których otwarciem – według najnowszych badań – tęskni niemal aż 70 proc. Polaków.

Zamknięte pozostają także kina… Na szczęście coraz więcej produkcji trafia na portale streamingowe, do których dostęp – także dzięki smartfonom – mamy na całym świecie. Według statystyk oglądalność platform VOD w ostatnich latach mocno wzrosła, a wiele osób nie potrzebuje już komputera lub telewizora, żeby śledzić losy swoich ulubionych bohaterów – wystarczy smartfon. Kilkugodzinne patrzenie w świecący prostokąt może jednak zmęczyć oczy. Dlatego też funkcja Eye Comfort Shield2 redukuje emisję niebieskiego światła, a Real Smooth utrzymuje płynność obrazu podczas grania i przewijania stron. Wszystko to z wykorzystaniem 6,5-calowego wyświetlacza Infinity-U, który uzyskał certyfikat Eye Care. Ponadto za sprawą rozwiązania ‘Ochrona Wzroku’ automatycznie dostosowuje temperaturę barwową prezentowanych treści na podstawie schematu użytkowania smartfonu w celu ograniczenia zmęczenia wzroku.

Dopełnieniem udanego seansu będą dwa głośniki – na górze i na dole smartfonu – pozwalające uzyskać dźwięk stereo bez korzystania ze słuchawek.

Image

TM Roh

President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics

Galaxy A52, A52 5G i A72 urzeczywistniają filozofię marki Galaxy za sprawą przełomowych innowacji, usług i funkcji oferowanych w przystępnych cenach.

Banner Image
Wraz z najnowszymi modelami z serii Galaxy A Samsung udostępnia innowacje dla wszystkich, łącząc najwyższą jakość z rozsądną ceną.

Niech Moc będzie z każdym

Obywatele społeczeństwa cyfrowego są przyzwyczajeni do wielozadaniowości. Wpływ na to ma m.in. ogrom informacji pojawiających się w social mediach, które muszą przetworzyć i przyswoić. Niezależnie od tego, czy skupiamy się na jednym zadaniu, czy wykonujemy ich kilka naraz, model Galaxy A52 5G znacząco podnosi wydajność tych działań dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi i pojemnej pamięci RAM sięgającej 6 GB. Nie trzeba też martwić się o miejsce na dysku – 128 GB pamięci wewnętrznej powinno pomieścić wszystkie niezbędne pliki. A jeśli to nadal dla zbyt mało, można powiększyć ilość pamięci o dodatkowy 1 TB, korzystając z karty microSD (do kupienia osobno).

Padająca pod koniec dnia bateria może bardzo utrudnić życie. Zamawianie przejazdu, sprawdzanie mapy, ustalanie lokalizacji, wykonanie ważnego połączenia, a nawet zwyczajne sprawdzenie godziny – to wszystko oddala się on nas wraz z uciekającymi procentami. Bateria 4500 mAh w Samsung Galaxy A52 5G pozwoli spędzać dłuższe chwile na swoich ulubionych rozrywkach, umożliwiając płynny streaming, dzielenie się treściami, granie i wiele innych.

null

Zarządzanie baterią z wykorzystaniem sztucznej inteligencji pozwala na wykrycie schematów użytkowania i dostosowanie się do nich, gwarantując zapas energii na dłużej. Z kolei możliwość szybkiego ładowania Adaptive Fast Charging 25 W sprawia, że bateria w mgnieniu oka naładuje się do pełna.

Photo by Ian Stauffer on Unsplash

Galaxy A52 5G wytrzymuje zanurzenie na głębokość do 1 metra przez maksymalnie 30 minut. Przy drobnym zachlapaniu możliwe jest dalsze scrollowanie walla, granie i robienie zdjęć.

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Zalanie smartfonu to jeden z koszmarów każdego posiadacza urządzenia bez odpowiednich zabezpieczeń. Zamiast martwić się o to, czy mamy w mieszkaniu ryż, do którego wrzucimy zalany smartfon, lepiej wyposażyć się w taki model, który nie będzie wymagał kuchennych rozwiązań. Z Galaxy A52 5G można bez obaw podjąć ryzyko, a nawet nieco się pobrudzić, ponieważ za sprawą zgodności z wymogami normy IP67 jest on odporny na wodę i pył. Z kolei Samsung Care+ pozwala przygotować się na to, co nieprzewidziane, dzięki natychmiastowemu wsparciu i gwarantowanej pomocy w przypadku uszkodzeń i awarii.

null

Bezpieczeństwo urządzeń elektronicznych to nie tylko odporność na wodę i kurz, ale także porządne oprogramowanie chroniące dane użytkowników. Hakerzy wykorzystują różne sposoby, żeby przejąć kontrolę nad smartfonami swoich ofiar. Na początku kwietnia z Facebooka wyciekły informacje o 533 mln użytkowników, z czego 2,6 mln to mieszkańcy Polski. To szósty co do wielkości taki przypadek w historii. Tymczasem w ostatnich tygodniach wiele osób zaczęło otrzymywać wiadomości powiadamiające o przesyłce zatrzymanej przez służby celne. Media informowały, że pod żadnym pozorem nie należy klikać w link załączony w SMS-ie. W przeciwnym razie można pożegnać się z częścią środków na swoich koncie bankowym.

W Galaxy A52 5G o to, co najważniejsze, zadba dodatkowo wbudowany system zabezpieczeń klasy militarnej firmy Samsung Knox, który chroni osobiste informacje i dane w czasie rzeczywistym. Natomiast czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu modelu Galaxy A52 5G rozpoznaje unikatowy układ odcisków palców, pozwalając ci szybko i bezpiecznie odblokować telefon. Dzięki usługom uwierzytelniania biometrycznego Samsung Pass odcisk palca zapewnia szybszą i bezpieczniejszą metodę uwierzytelniania przy logowaniu do aplikacji i witryn internetowych.

Photo by Samsung
Tekst: Konrad Siwik

TU I TERAZ