Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W warszawskiej kawiarni La Lucy odbędzie się Poświąteczna Wymiana (Nietrafionych) Prezentów. Towarzyszyć jej będzie zbiórka ubrań i pluszaków

Jeśli dostaliście nietrafiony prezent i Oscara w kategorii Najlepsze Udawanie Radości i Wzruszenia przy rozpakowywaniu go, to mamy dla was coś, co dla odmiany wywoła na waszych twarzach szczery uśmiech.
.get_the_title().

Macie szansę, by pozbyć się tego prezentu w sposób, o którym nie dowie się darczyńca. Nieudany podarek nie wróci do was niczym bumerang czy zła karma, co zdarza się, gdy próbuje się go upłynnić w gronie bliskich i przyjaciół. Mało tego – sami również nie pozostaniecie z pustymi rękami.

Podczas Poświątecznej Wymiany (Nietrafionych) Prezentów, która odbędzie się 18 stycznia w warszawskiej kawiarni La Lucy, możecie dać drugie życie nietrafionemu prezentowi.

W końcu każdemu zdarza się dostać (i wręczyć) nietrafiony prezent. Nie musi to być wynikiem ignorancji czy przedświątecznego zabiegania darczyńcy, choć bywa i tak. Czasem nawet najlepiej przemyślany podarek może okazać się np. dublem. Do tego wielu z nas coraz bliżej jest do minimalizmu i ograniczania ilości posiadanych rzeczy dla dobra planety. Z czasem staje się to naszym nawykiem, z którym jest nam naprawdę dobrze, dlatego wejście w posiadanie kilku czy kilkunastu nowych rzeczy niekoniecznie musi nas ucieszyć.

via GIPHY

Tymczasem pozbywanie się nietrafionych prezentów jest tematem tabu i wciąż mamy z tym niemały problem. Jednym z powodów są pozytywne uczucia, którymi darzymy darczyńcę.

Nawet jeśli nie korzystamy z danej rzeczy, ba – nawet jeśli w ogóle nam się ona nie podoba, to traktujemy ją jako wyraz czyjejś sympatii, którego głupio po prostu byłoby się pozbyć.

„Prawdziwym przeznaczeniem prezentu jest 'być przyjętym’” – ustosunkowuje się do tego problemu w swojej bestsellerowej książce „Magia sprzątania” Marie Kondo. – „Prezenty to nie rzeczy, a sposób na wyrażenie czyichś uczuć. (…) Osoba, która ci go ofiarowała, nie chciałaby, żebyś używał go z poczucia obowiązku czy też odłożył na półkę i spoglądał na niego z poczuciem winy. Kiedy wyrzucasz prezent, robisz to ze względu na dawcę.”

Ciężko się z tym w stu procentach zgodzić – można przypuszczać, że intencją darczyńcy był nie tylko sam miły gest, ale również nadzieja, że dana rzecz będzie nam się podobać i służyć. Poza tym polecamy pozbycie się zbędnej rzeczy raczej w inny sposób – wyrzucanie jej do śmietnika jest zdecydowanie najgorszą opcją.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Piąta para kapci? Balsam do ciała o "nie Twoim" zapachu? Jeśli znalazłaś pod choinką niezbyt trafiony prezent i chciałabyś się wymienić na coś, co Cię ucieszy, wpadnij na Poświąteczną Wymianę (Nietrafionych) Prezentów do warszawskiej kawiarni La Lucy! Przynieś na przykład: ⁃ kosmetyki – książki ⁃ ubrania ⁃ elementy dekoracji wnętrz ⁃ ozdoby ⁃ smakołyki Jak wybrać prezenty na wymianę? Powinny to być rzeczy: ⁃ w bardzo dobrym stanie ⁃ bez wad ⁃ od lat nieużywane albo takie, które właśnie dostałaś i Ci się nie przydadzą ⁃ które trafiły do Ciebie przypadkiem i wcale do Ciebie nie pasują ani Cię nie cieszą ⁃ takie, do których musisz „dochudnąć” albo „dogrubnąć” Wymieniając się z innymi uczestniczkami możesz odgracić swój dom i znaleźć perełki, o których od dawna marzyłaś! Podczas wymiany można będzie zostawić ubrania dla potrzebujących z Domu Dla Bezdomnych Kobiet prowadzonego przez fundację Emaus oraz sierocińca w Ugandzie, wspieranego przez portal Kobieta XL – portal o wszelkich obliczach życia https://www.kobietaxl.pl/podroze/n,80982,witajcie-w-ugandzie-u-masiki-w-sierocincu.html Zapraszamy do La Lucy w sobotę, 18 stycznia, od 10 do 15! #LaLucy i #Odgraciarnia #wymiana #prezenty #ipoświętach #kosmetyki #ubranianawymianę #Warszawa

Post udostępniony przez Odgraciarnia (@odgraciarnia)

Na szczęście dzięki organizatorce warszawskiej wymiany – Odgraciarni – świetny pomysł na uporanie się z nietrafionym prezentem mamy podany jak na tacy. Wystarczy przynieść go do La Lucy i wymienić się z innym uczestnikiem wydarzenia na coś, co dla odmiany przyda nam się i spodoba.

Książki, ubrania, elementy dekoracji wnętrz, a nawet smakołyki – to wszystko jest mile widziane.

Oczywiście o ile faktycznie będą to rzeczy nowe, bez wad, użyte tylko raz albo wcale.

Podczas Poświątecznej Wymiany (Nietrafionych) Prezentów będzie też trwała zbiórka ubrań dla potrzebujących z Domu Dla Bezdomnych Kobiet prowadzonego przez fundację Emaus oraz dla sierocińca w Ugandzie. Można przynieść również maskotki, które będą dodawały otuchy małym pacjentom w karetkach pogotowia ratunkowego.

Nie pozostaje więc innego, jak wziąć się za noworoczne porządki i wyciągnąć z szaf nie tylko dopiero co tam upchane nietrafione prezenty, ale też gruntownie przejrzeć garderobę i pokój dziecka.

Potrzebujecie w tym temacie pomocy? Możecie zgłosić się po nią właśnie do Odgraciarni i umówić się na sesję odgracającą lub zapisać na kurs odgracania online.

A tych, którzy nie mogą pojawić się na tej wymianie, odsyłamy w inne miejsca, gdzie również można wymienić się niepotrzebnymi nam rzeczami czy oddać nienoszone już ubrania. Do dzieła!

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: serial „Przyjaciele”
Tekst: KD

TU I TERAZ