Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Salt Wave Festival. Wśród nich Balthazar!

schafter, Ralph Kaminsky i Taco Hemingway, Parov Stelar, Garden City Movement, Coals, Linia Nocna, NiXes i Balthazar – tak póki co wygląda line-up tegorocznej edycji Salt Wave Festival. Wybieracie się w tym roku do Jastarni?
.get_the_title().

Po udanym zeszłorocznym debiucie, o którym szerzej pisaliśmy tutaj, Salt Wave Festival powraca! To wydarzenie, które łączy w sobie dwie rzeczy, bez których wiele osób nie wyobraża sobie lata – morze i festiwale muzyczne.

Druga edycja pierwszego butikowego festiwalu zlokalizowanego nad polskim morzem odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia na lotnisku w Jastarni.

Niewielkie lotnisko otacza las, z jednej strony jest Bałtyk, a z drugiej zatoka. – Koncepcja festiwalu od samego początku to stworzenie festiwalu butikowego, czyli festiwalu średniej wielkości, w którym, poza dobrą muzyką, ważna jest odpowiednia selekcja partnerów, wydarzeń towarzyszących, tego, co zjesz i czego się napijeszmówiła nam w ubiegłym roku Sara Kordek, jedna z organizatorek festiwalu.

Malownicza miejscówka, doskonała organizacja i świetna muzyka – tak brzmi przepis na sukces Salt Wave Festival. Kogo więc usłyszymy podczas tegorocznej edycji? W pierwszej puli ogłoszonych gwiazd znaleźli się schafter, Ralph Kaminsky i Taco Hemingway, którzy wystąpią pierwszego dnia festiwalu, a także Parov Stelar, który zagra drugiego dnia.

Teraz do line-upu dołącza Garden City Movement, Coals, Linia Nocna, nixes i Balthazar.

Garden City Movement to pochodzące z Tel Avivu trio tworzące muzykę elektroniczną. Coals i Linia Nocna to dwa polskie duety. Tego pierwszego nie trzeba przedstawiać nikomu, kto śledzi rodzimą scenę muzyczną. Linia Nocna wkrótce wyda z kolei swoją drugą płytę. Z kolei nixes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Pochodzący z Belgii indie rockowy zespół Balthazar to prawdziwa gwiazda – regularnie koncertuje w Polsce, wyprzedając komplet biletów. Jeśli więc nie udało się wam załapać na ich występ albo wręcz przeciwnie – musicie ich zobaczyć ponownie, wybierzcie się w sierpniu do Jastarni. – Ten festiwal jest estetycznym spełnieniem naszych marzeń. Zarówno jeśli chodzi o przestrzeń, w jakiej go realizujemy, klimat i artystów. Gdybyśmy go nie organizowały, to najpewniej pierwsze kupiłybyśmy na niego bilety – mówi organizatorka Zuza Oses. I chyba trudno o lepszą rekomendację!

Bilety na tegoroczną edycję Salt Wave Festival trafiły już do sprzedaży – znajdziecie je tutaj.

Zdjęcia: materiały prasowe Salt Wave Festival

TU I TERAZ