Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Salt Wave Festival. Wśród nich Balthazar!

schafter, Ralph Kaminsky i Taco Hemingway, Parov Stelar, Garden City Movement, Coals, Linia Nocna, NiXes i Balthazar – tak póki co wygląda line-up tegorocznej edycji Salt Wave Festival. Wybieracie się w tym roku do Jastarni?
.get_the_title().

Po udanym zeszłorocznym debiucie, o którym szerzej pisaliśmy tutaj, Salt Wave Festival powraca! To wydarzenie, które łączy w sobie dwie rzeczy, bez których wiele osób nie wyobraża sobie lata – morze i festiwale muzyczne.

Druga edycja pierwszego butikowego festiwalu zlokalizowanego nad polskim morzem odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia na lotnisku w Jastarni.

Niewielkie lotnisko otacza las, z jednej strony jest Bałtyk, a z drugiej zatoka. – Koncepcja festiwalu od samego początku to stworzenie festiwalu butikowego, czyli festiwalu średniej wielkości, w którym, poza dobrą muzyką, ważna jest odpowiednia selekcja partnerów, wydarzeń towarzyszących, tego, co zjesz i czego się napijeszmówiła nam w ubiegłym roku Sara Kordek, jedna z organizatorek festiwalu.

Malownicza miejscówka, doskonała organizacja i świetna muzyka – tak brzmi przepis na sukces Salt Wave Festival. Kogo więc usłyszymy podczas tegorocznej edycji? W pierwszej puli ogłoszonych gwiazd znaleźli się schafter, Ralph Kaminsky i Taco Hemingway, którzy wystąpią pierwszego dnia festiwalu, a także Parov Stelar, który zagra drugiego dnia.

Teraz do line-upu dołącza Garden City Movement, Coals, Linia Nocna, nixes i Balthazar.

Garden City Movement to pochodzące z Tel Avivu trio tworzące muzykę elektroniczną. Coals i Linia Nocna to dwa polskie duety. Tego pierwszego nie trzeba przedstawiać nikomu, kto śledzi rodzimą scenę muzyczną. Linia Nocna wkrótce wyda z kolei swoją drugą płytę. Z kolei nixes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Pochodzący z Belgii indie rockowy zespół Balthazar to prawdziwa gwiazda – regularnie koncertuje w Polsce, wyprzedając komplet biletów. Jeśli więc nie udało się wam załapać na ich występ albo wręcz przeciwnie – musicie ich zobaczyć ponownie, wybierzcie się w sierpniu do Jastarni. – Ten festiwal jest estetycznym spełnieniem naszych marzeń. Zarówno jeśli chodzi o przestrzeń, w jakiej go realizujemy, klimat i artystów. Gdybyśmy go nie organizowały, to najpewniej pierwsze kupiłybyśmy na niego bilety – mówi organizatorka Zuza Oses. I chyba trudno o lepszą rekomendację!

Bilety na tegoroczną edycję Salt Wave Festival trafiły już do sprzedaży – znajdziecie je tutaj.

Zdjęcia: materiały prasowe Salt Wave Festival

TU I TERAZ