W Wielkiej Brytanii otworzy się klinika terapeutyczna, która będzie wykorzystywać MDMA i psylocybinę

Na jej czele stanie Ben Sessa – doktor psychiatrii, który bada potencjał terapeutyczny tego typu substancji.
.get_the_title().

Coraz więcej mówi się o terapeutycznym potencjalne MDMA i psylocybiny. Okazuje się, że substancje dotychczas uważane za narkotyki mogą być niezwykle pomocne w leczeniu zespołu stresu pourazowego, stanów lękowych i depresji lekoopornej, a także pomagać w terapii par i w psychoterapii (szerzej pisaliśmy o tym tutaj i tutaj). W ubiegłym roku amerykańska Agencja Żywności i Leków przyznała psylocybinie status „terapii przełomowej” w leczeniu depresji. Na świecie powstają miejsca, które badają terapeutyczne właściwości psychodelików – takie jak Center for Psychedelic and Consciousness Research na uniwersytecie Johns Hopkins University School of Medicine czy kanadyjskie AWAKN Life Sciences Inc.

AWAKN nabyło pakiet akcji brytyjskiego Mandala Therapy Limited i otworzy w najbliższych miesiącach w Wielkiej Brytanii pierwszą klinikę psychoterapeutyczną, która będzie wykorzystywać w terapii MDMA i psylocybinę.

Na czele kliniki stanie Ben Sessa – doktor psychiatrii z Bristolu, który zajmuje się badaniem terapeutycznego potencjału nie tylko MDMA i psylocybiny, ale także ayahuaski czy LSD. Dr Sessa znany jest w Polsce z eksplorującej ten temat książki „Renesans psychodeliczny”, która w ubiegłym roku ukazała się nakładem wydawnictwa Okultura.

ben sessa

Nie możemy dłużej trwać w przekonaniu, że ​​zaburzeń zdrowia psychicznego nie można wyleczyć, jest to dziedzictwo źle poinformowanych. Psychodeliki mogą leczyć, gdy są właściwie stosowane i wdrażane ze zbudowanymi specjalnie z myślą o nich ścieżkami terapii. W AWAKN Life Sciences myślimy postępowo i widzimy potrzebę klinik, które są ekspertami w stosowaniu psychodelików w bezpiecznych, skutecznych i potwierdzonych naukowo ramach – mówi dr Sessa.

AWAKN ma nadzieję, że dzięki działaniom kliniki w Wielkiej Brytanii upowszechni się terapia z wykorzystaniem MDMA i psylocybiny.

Nadszedł czas, aby zbudować pierwszą klinikę psychodeliczną w Wielkiej Brytanii, która leczy rosnąca fala chorych psychicznie. Dr Sessa jest najlepszą osobą, by stanąć na czele tego renesansu. Poświęcił swoją karierę zawodową medycynie psychodelicznej i mamy ten zaszczyt, że to właśnie on prowadzi nasz zespół medyczny – komentuje wejście na brytyjski rynek dyrektor generalny AWAKN, Anthony Tennyson.

Zdjęcie główne: Johns Hopkins University
Tekst: NS

ZDROWIE