David Attenborough narratorem nowego filmu dokumentalnego 'Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców’

'Kiedy wywieramy nacisk na Ziemię, przekraczamy nieodwracalne punkty krytyczne'. Attenborough w zwiastunie nowego dokumentu nie pozostawia złudzeń. Niszczymy przyrodę w zawrotnym tempie i na niespotykaną dotąd skalę.
.get_the_title().

David Attenborough i naukowiec Johan Rockström w 'Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców’ opowiadają o kryzysie bioróżnorodności na Ziemi i zastanawiają się, jak mu zaradzić.

Od początku cywilizacji Ziemia zapewnia nam optymalne warunki do życia. Jednak ile czasu będziemy trwać w 'stanie łaski’? Jak długo utrzyma się ta stabilność, będąca podstawą naszej cywilizacji?

Najważniejsze odkrycie naukowe naszych czasów dowodzi, że granice Ziemi zostały przez ludzkość maksymalnie przesunięte.

Jak blisko krawędzi jesteśmy? Co możemy zrobić, żeby wpłynąć na przyszłość ludzkości? Jak odzyskać stabilność na Ziemi? 75-minutowy film zabierze nas w podróż po granicach świata i przedstawi rozwiązania, które są nadzieją na przetrwanie. Nasze i Ziemi.

Dokument będzie można obejrzeć już 4 czerwca na Netfliksie.

Za produkcję odpowiada zespół z wytwórni Silverback Films, ma czele z producentem i reżyserem Jonem Clayem, których możecie kojarzyć m.in. z serialu ’Nasza planeta’ oraz dokumentu ’David Attenborough: Życie na naszej planecie’.

Tekst: Dominika Szymańska

Zmiany Klimatu