Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lidl wprowadził do sprzedaży buty wykonane z plastiku z recyclingu

Lidl po raz pierwszy stworzył linię obuwia – Crivit Ocean Bound Plastic – do produkcji której wykorzystano recyklingowy plastik. To kolejny krok sieci w walce o czystszą planetę.
.get_the_title().

Lidl od wielu lat realizuje strategię CSR, w ramach której wprowadza bardziej zrównoważone środowiskowo rozwiązania. W przypadku tak dużej sieci działania jak choćby promowanie zdrowych nawyków odżywiania się, ograniczenie ilości plastiku czy wprowadzenie do oferty linii ekologicznych środków czystości mają naprawdę zauważalny efekt, co możemy przeczytać w opublikowanym raporcie.

W odpowiedzi na alarmujące statystyki związane z zanieczyszczeniem mórz i oceanów przez plastik Lidl stworzył wyjątkową kolekcję butów Crivit Ocean Bound Plastic, w całości wykonaną z z przetworzonych butelek PET.

25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku zebranego z oceanów, plaż, wysp i przybrzeżnych rejonów Azji, a pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

– W Lidlu wiemy, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie – bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego podjęliśmy zobowiązanie REset Plastic i ograniczamy ilość plastiku w opakowaniach naszych produktów. Wykorzystanie recyklingowego plastiku do produkcji obuwia to nasz kolejny krok w walce o czystszą planetę – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Aby móc zyskać drugie życie, plastik przechodzi szereg procesów, dzięki którym może mieć zupełnie nowe zastosowanie. Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta.

W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Materiał pochodzący z recyklingu jest tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego jest oferowane w niskiej, lidlowej cenie (59,90 zł/ 1 para) w modelu damskim i męskim. Dzięki lekkiej podeszwie z phylonu oraz TPR, a także wygodnej wkładce z dopasowującą się do stopy pianką memory foam dają wysoki komfort noszenia.

Kolekcja Crivit Ocean Bound Plastic jest dostępna we wszystkich sklepach sieci Lidl do wyczerpania zapasów a także w sklepie online na www.lidl-sklep.pl.

 

Zmiany Klimatu