Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowy pomysł marki NOS na ekologiczną szczoteczkę do zębów. Wymienia się w niej tylko bambusowe włosie

Everloop Tootbrush to rozwiązanie dla tych, którym naprawdę zależy na ograniczeniu plastikowych odpadów.
.get_the_title().

Ostatnimi czasy coraz więcej konsumentów szuka produktów ekologicznych. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie na rynku pojawiły się m.in. bambusowe szczoteczki do zębów. Kiedy wzięliśmy je pod lupę, okazało się jednak, że czasem wcale nie są tak eko, jak by się mogło wydawać. Marka NOS proponuje nowe rozwiązanie – Everloop Toothbrush.

Ich nowy produkt jest niezwykły z kilku powodów.

Szczoteczka ma opcję wymiany włosia. Co najważniejsze, jest ono bambusowe.

W przypadku większości dostępnych na rynku bambusowych szczoteczek z tego materiału wykonana jest rączka, a samo włosie pozostaje syntetyczne. Oznacza to, że kiedy produkt przestanie nam służyć, czyli po jakichś 2-3 miesiącach, stanie się kolejnym odpadem, który nie będzie w całości biodegradowalny.

NOS uznało więc, że trzeba zastosować odwrotne rozwiązanie. Tu z plastiku wykonana jest rączka. Sam materiał pochodzi jednak z recyklingu, a rączka możne nam służyć bardzo długo – dopóki nie stwierdzimy jakichś oznak zużycia lub zniszczenia, a to stanie się raczej nieprędko.

NOS daje gwarancję, że plastikowa będzie nadawać się do użytku przez co najmniej 2 lata.

Bambusowe włosie, które wymieniamy co kilka miesięcy, bez problemu ulegnie bioderadacji. To pomysł genialny w swej prostocie. Zastanawiamy się, czym jeszcze producenci szczotek do zębów mogą nas zaskoczyć.

Źródło użytych w tekście zdjęć: NOS.mx
Tekst: KD

Zmiany Klimatu