Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ogród Codzienny, czyli ekologiczna przystań w sercu warszawskiej Woli

Tuż przy Wola Parku powstało właśnie wyjątkowe miejsce w duchu zero-waste i circular economy. W Ogrodzie Codziennym zaadoptujecie grządkę, weźmiecie udział w ekologicznych warsztatach i zobaczycie, jak rosną boczniaki.
.get_the_title().

Każdy, kto żyje w dużym mieście, wie, jak ważną funkcję pełnią w nim okolice, dzięki którym można obcować z naturą, odpocząć od zgiełku i mieć kontakt z lokalną społecznością. W Warszawie powstało właśnie nowe miejsce tego typu. Ogród Codzienny, który mieści się przed budynkiem Wola Parku (ul. Górczewska 124) i objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta m.st. Warszawy, został otwarty wraz z początkiem września. To nowa odsłona Ogrodu Wola, o którym szerzej pisaliśmy tutaj.

Ogród Codzienny powstał z myślą o mieszkańcach okolicznych dzielnic – Woli i Bemowa. Dzięki niemu mogą oni nie tylko odsapnąć od życia w mieście, ale też zdobyć wiele cennych informacji, które pomogą im wprowadzeniu bardziej ekologicznego życia

A wszystko to w duchu zero-waste i circular economy. – W naszym Ogrodzie chcemy inspirować naszych klientów i okolicznych mieszkańców do codziennego dbania o planetę. To nasza odpowiedź na ich potrzeby, czyli dostęp do spokojnych i zrównoważonych miejsc blisko natury – tłumaczy Kamila Popławska-Bernatowicz, Marketing Manager Wola Parku.

Zastanawialiście się kiedyś, jakie ptaki żyją w tak dużym mieście jak Warszawa? W Ogrodzie Codziennym poznacie nie tylko ich nazwy, ale i zwyczaje.

Ogród Codzienny to jednak przede wszystkim rośliny – znajdujące się tam grządki są przeznaczone pod uprawy miejskie. A jeśli chcecie zająć się jedną z nich, to też jest taka możliwość.

A może myśleliście kiedyś o tym, w jaki sposób rosną boczniaki? Te spopularyzowane wraz z dietą wegańską grzyby także znajdziecie w Ogrodzie Codziennym – w boczniakowni będziecie się mogli przyjrzeć temu, w jaki sposób rosną, a kupicie je w pawilonie Owoce&Warzywa. Owoce&Warzywa to zresztą bardzo ciekawy punkt na mapie Ogrodu Codziennego, bo działalność pawilonu nie ogranicza się wyłącznie do sklepu z ekologicznymi produktami – dowiecie się tu także wiele o ekologicznym stylu życia. Na terenie Ogrodu Codziennego mieści się także kompostownik, w którym dżdżownice produkują naturalny nawóz, wykorzystywany potem przy uprawach, oraz stacja zbioru deszczówki.

Miejscem, w którym będzie się działo najwięcej, niewątpliwie jest wiata warsztatowa, gdzie – jak sama nazwa wskazuje – odbywać się będą najróżniejsze warsztaty edukacyjne, podczas których dowiecie się więcej na temat miejskiego ogrodnictwa, gotowania zero-waste czy tworzenia ekologicznych kosmetyków. Już 19 września (sobota) odbędą się warsztaty kulinarne z Sylwią Majcher, podczas których nauczycie się robić lunch box zero-waste (wymagane zapisy, szczegóły znajdziecie tutaj). 26 września odbędą się natomiast warsztaty dla miejskich ogrodników i tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak nimi zostać. Od października wydarzenia odbywać się będą na terenie Wola Parku. W każdy weekend będą tam na was czekać takie atrakcje jak targi produktów zero-waste, kawiarenka naprawcza, do której można przynieść małe zepsute AGD i bezpłatnie naprawić, wspólna szafa, czyli wymiana ubrań, a także sobotnie warsztaty: szycie torebek na owoce i warzywa ze starych firanek, warsztaty z renowacji butów z WoshWosh i inne.

Chcecie wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w Ogrodzie Codziennym? Zachęcamy do śledzenia go na Facebooku, Instagramie i YouTubie. Kalendarz wydarzeń znajdziecie także na stronie Wola Parku.

Zdjęcia: materiały prasowe

Zmiany Klimatu