Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zielony Azyl w Warszawie – tu wymienisz się roślinami lub oddasz te, których nie ogarniasz

Być może zaczynasz swoją zieloną przygodę w domu, może chcesz się z kimś już podzielić swoim dorobkiem – szczepkami lub sadzonkami, a może twoje kwiaty urosły już do takich rozmiarów, że trzeba by zainwestować w kamienicę z wysokim sufitem, żeby nie przebiły się do sąsiada? Koniecznie odwiedź Zielony Azyl.
.get_the_title().

Ostatnio pojawia się coraz więcej doniesień na temat tego, że rośliny być może wcale nie oczyszczają powietrza. Jeśli jednak bardziej przekonują was doniesienia NASA, która opracowała listę 18 roślin mających takie właściwości, albo wierzycie, że potrafią one zapewnić lepszy sen, to na pewno w waszym mieszkaniu jest już choć trochę zielono. Poza tym przecież samo przebywanie w pomieszczeniu, w którym można znaleźć ten odcień, relaksuje i pobudza kreatywność. Dlatego na pewno warto zainwestować w domową roślinność.

Teraz mieszkańcy Warszawy będą mogli się swoimi uprawami wymieniać, dzielić lub – jeśli nie sprawdzą się w roli kwiatowych rodziców – oddać je w lepsze ręce. A to dzięki Zielonemu Azylowi.

via GIPHY

To inicjatywa, która oficjalnie rozpocznie swoje działanie już 26 lutego w warszawskiej kawiarni Dlaczemu. Nieoficjalnie – już teraz na jej parapecie pojawiły się pierwsze kwiatki do adopcji. Tutaj można podzielić się z innymi plant loversami szczepkami i sadzonkami.

Równie mile widziane są też już wyhodowane rośliny, którymi z jakichś względów nie możemy się dalej opiekować.

Dlatego zdecydowanie powinny zaglądać tam też osoby, które są gotowe przyjąć takiego zielonego przyjaciela pod swój dach. Ktoś, kto potrafi odratować niemalże każdą łodyżkę lub listek po przejściach, będzie w Zielonym Azylu szczególnie mile widziany!

Fanpage Zielony Azyl

Jak to działa? Na fanpage’u Zielonego Azylu znajdziemy regulamin tej inicjatywy:

• Pozostawionym roślinom nadaj etykietę z nazwa, dodatkowo jeżeli znasz jej wymagania, to krótko opisz.

• Powodów, dlaczego chcesz oddać roślinkę może być wiele: tj. np.; są za duże na Twoje mieszkanie czy opieka nad nimi Cię przerasta.

• Możesz podzielić się też szczepkami roślin, zadbaj jednak o pojemnik z wodą dla nich.

• Jednorazowo możesz przygarnąć 3 rośliny, wyjątkiem jest, gdy roślin w Zielonym Azylu jest bardzo dużo. Pamiętajmy, że inicjatywa ma cieszyć jak najwięcej osób.

• Zysk nie jest zamysłem punktu wymiany, dlatego też zabrania się odsprzedawania roślin i zabierania ich w celach materialnych.

Dodatkowy plus tego przedsięwzięcia jest taki, że przy okazji możecie się napić pysznej kawy serwowanej w miejscu wymiany, czyli w kawiarni Dlaczemu na Starych Bielanach. Zresztą to nie jedyna atrakcja, którą proponuje ten lokal, więc warto śledzić jego kalendarz wydarzeń.

Więcej informacji, dotyczących otwarcia Zielonego Azylu znajdziecie tutaj.

Źródło grafiki głównej: fanpage Zielony Azyl / autor grafiki: Michał Trawiński
Tekst: KD

Zmiany Klimatu