Jak podejść do zadania konkursowego? Zapytaliśmy ambasadorów 14. edycji #CreateAsUs

Martyna Nejman i Alek Morawski (Lis Kula) opowiadają o swoich interpretacjach zenologicznej dziesiątki i podpowiadają, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w konkursie #CreateAsUs.
Zobrazuj zenologiczną 10-tkę w formie tapety na laptopa i wygraj najnowszego ZenBooka Pro Duo 15 OLED!

Welcome to ZENOLOGY – ruszyła 14. edycja konkursu #CreateAsUs

Na początek przypomnienie. Właśnie ruszyła czternasta edycja konkursu #CreateAsUs, która zabiera nas do tajemniczej krainy ZENOLOGY. To miejsce, gdzie mityczna numerologia łączy się ze światem technologii, na który patrzymy przez pryzmat laptopów ASUS ZenBook.

Historia ZenBooka to zenologiczna dziesiątka. Dziesiątka symbolizuje dekadę obecności laptopa ASUS na rynku, ale też dziesiątki osób, którym towarzyszy na co dzień w pracy, rozrywce i rozwijaniu pasji. Liczba 10, jej symbolika i kosmiczna energia towarzyszą tegorocznej edycji konkursu skierowanego do młodych twórców, artystów, ilustratorów, rysowników. I to właśnie z nią wiąże się zadanie konkursowe.

Polega ono na interpretacji zenologicznej dziesiątki i zobrazowaniu jej w postaci projektu tapety dla nowego laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED. W jaki sposób to zrobisz, to już zależy tylko od twojej fantazji! Niech kształt, proporcje i energia liczby 10 zainspirują cię do stworzenia projektu. Na zgłoszenie masz czas do 5 lipca do godz. 23:59.

Jest o co walczyć! Główną nagrodę w czternastej edycji konkursu #CreateAsUs stanowi najnowszy laptop ZenBook Pro Duo 15 OLED posiadający aż dwa kompatybilne ekrany. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo jury przyzna aż 10 wyróżnień.

Zgłoś się do konkursu przez formularz na stronie: createasus.pl

Przewodnikami po konkursowej, kosmicznej krainie ZENOLOGY są ambasadorzy #CreateAsUs. To najbardziej kreatywni twórcy oraz topowi artyści w swoich dziedzinach.

Czerp wiedzę i inspiracje od ambasadorów konkursu!

Jak zostać zauważonym? Jak szlifować swój unikalny styl? W jaki sposób korzystanie z nowoczesnych technologii może przenieść warsztat na wyższy poziom? W dyskusje z młodymi twórcami włączają się ambasadorzy #CreateAsUs. Ich zadaniem jest wspieranie, inspirowanie i zachęcanie młodych artystów do eksperymentowania z formami wyrazu oraz nowymi technologiami. Ambasadorzy wraz z uczestnikami wykreują też platformę wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń.

Wśród ambasadorów 14. edycji konkursu #CreateAsUs są ilustratorka Martyna Nejman i rysownik, autor okładek muzycznych, murali oraz ilustracji – Alek Morawski (Lis Kula). W rozmowie z nami podpowiadają, jak podejść do zadania konkursowego i co zrobić, aby zostać zauważonym przez jury konkursu. Poznaj ich lepiej i zainspiruj się!

Praca Martyny Nejman, ambasadorki #CreateAsUs

Spójrz na temat konkursu #CreateAsUs przez pryzmat własnych doświadczeń. Wyrażając siebie, możesz zajść naprawdę daleko!

Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na wygraną? Pytamy ilustratorkę Martynę Nejman

Martyna Nejman to wielbicielka świata baśni, która realizuje swoje wizje jako ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Najswobodniej czuje się w tematyce natury otulonej nutkami magii i fantazji. Jej ulubionymi środkami wyrazu są światło i kolor. Wszystkie prace wykonuje obecnie techniką cyfrową, jednak jej początki to suche pastele, dlatego swoje ilustracje stylizuje tak, by ich tekstura przypominała pastele na fakturowym papierze. W wolnym czasie Martyna pracuje nad własnym projektem osadzonym w mitologii i wierzeniach słowiańskich, który planuje wydać jako picture book. W rozmowie z nami opowiada, jak zinterpretowała zadanie konkursowe i co radzi uczestnikom konkursu #CreateAsUs.

ASUS zabiera nas w twórczy kosmos, w zenologiczną dekadę ZenBooka. W jaki sposób zinterpretowałaś zenologiczną dziesiątkę? Opowiedz nam o swojej pracy.

Inspiracją do ilustracji, którą zaprojektowałam, była liczba 10 symbolizująca zamknięcie pewnego rozdziału i wkroczenie w nowy. Jestem teraz na etapie, w którym niezwykle cenię sobie ciągłe stawianie wyzwań, wychodzenie ze strefy komfortu i rozwój przy równoczesnym wsłuchiwaniu się w siebie i dbaniu o swoje wnętrze. Chciałam ten stan duszy pokazać na ilustracji. Pokazać, że mając solidne fundamenty, można wkroczyć bez obaw w nowy rozdział w życiu czy nowe dziesięciolecie.

Czy liczby i numerologia mają na ciebie wpływ? Nadajesz im znaczenie w swojej twórczości albo codziennym życiu?

Uważam się za osobę otwartą. Chętnie szukam inspiracji i źródeł natchnienia w otaczającym świecie. Projekt tapety stworzony do konkursu #CreateAsUs był dla mnie wyjątkowym wyzwaniem, ponieważ po raz pierwszy w swojej pracy zawodowej mogłam zainspirować się liczbami. To dla mnie ciekawe doświadczenie, ponieważ jestem osobą, która do codziennych zadań podchodzi raczej na chłodno i bardzo zadaniowo. Inaczej sprawa się ma w kwestiach związanych z duchowością. Lubię otwierać się na alternatywne sposoby patrzenia na świat, a takim bez wątpienia jest numerologia.

Martyna Nejman, projekt prywatny, który jest wciąż rozwijany. Inspiracją do przedstawionej sceny jest pies ilustratorki – Furia, archiwum artystki

Banner Image
Martyna Nejman, Projekt tapety wykonany dla Lajka Studio, archiwum artystki
Banner Image
Martyna Nejman, Plakat z serii wykonanej dla Poster Polytechnic, archiwum artystki

W jaki sposób korzystasz z technologii w swojej pracy twórczej?

Od kilku lat wszystkie ilustracje wykonuję techniką cyfrową, więc technologia towarzyszy mi w pracy na co dzień. Dzięki programom, dostępowi do sieci oraz powszechnemu dostępowi do wiedzy i informacji, które dają praktycznie nieograniczone możliwości, barierą w tworzeniu jest dzisiaj wyłącznie nasza wyobraźnia.

Jakie rady chciałabyś dać uczestnikom jako ambasadorka konkursu #CreateAsUs? Na co powinni zwrócić ich uwagę, by zostali zauważeni?

Myślę, że poza estetyką i starannością wykonania pracy, ważne jest pokazanie siebie w wysłanym projekcie. Spójrz na temat przez pryzmat swoich doświadczeń, pokaż go w ciekawy, oryginalny sposób. Jeśli specjalizujesz się w ilustracji modowej – pokaż to na swoim projekcie. A może, tak jak ja, jesteś ilustratorem książek dla dzieci? Albo concept artystą? Wierzę, że bez względu na to, jaką ścieżką podążasz w branży kreatywnej, wyrażając siebie możesz zajść daleko. Tego ci życzę!

Martyna Nejman, Projekt prywatny – słowiańskie zwyczaje i legendy, archiwum artystki

Oryginalność prac jest tak samo ważna, jak ich wykonanie. Daj się ponieść fantazji i zaskocz jurorów konkursu #CreateAsUs!

Jak podejść do zadania konkursowego? Pytamy Alka Morawskego (Lisa Kulę)

Alek Morawski (Lis Kula) jest rysownikiem, autorem okładek muzycznych, murali i mniej lub bardziej komercyjnych projektów. Ukończył California College of Arts na wydziale ilustracji. W swoich pracach kładzie nacisk na detale i wieloelementowe kompozycje, które zawsze zaskakują. Stylistykę czerpie w dużej mierze z kreskówek bloku wschodniego oraz owianej legendą polskiej szkoły komiksu, oczywiście sprzed kilku dekad. W jego portfolio znajdziemy projekty m.in. dla 20th Century Fox, Nike, Converse, Levi’s oraz Vice. Alek to prawdziwy weteran konkursu #CreateAsUs. Jest z nim od samego początku, czyli 2016 roku, a w tegorocznej edycji pełni funkcje ambasadora oraz jurora konkursu.

Czternasta edycja konkursu #CreateAsUs przebiega pod hasłem ZENOLOGY i nawiązuje do numerologii. Czy liczby mają w Twoim życiu ma znaczenie? Inspirujesz się nimi, tworząc swoje prace?

Mimo że nigdy nie zagłębiłem się w temat numerologii, to od dzieciaka przywiązywałem dużą wagę do liczb. Stworzyłem sobie w głowie coś na kształt własnej filozofii numerologicznej. Zawsze zwracałem uwagę na to, jaki był numer tramwaju, którym jadę. Lubiłem też zapamiętywać daty, numery telefonów znajomych czy nawet numery PESEL. Mam wrażanie, że chwilami podchodzi to nawet pod lekkie natręctwo, bo cieszę się, gdy w ciągu cyfr wiele z nich się powtarza lub większość jest parzysta. W swoich pracach lubię tworzyć symetryczne kompozycje, gdzie liczba elementów po obu stronach jest identyczna i czerpię satysfakcję, gdy wszystko układa się jak w zegarku.

Plakat Alka Morawskiego dla Golden State Warriors Foundation

Banner Image
Banner Image
Prace Alka Morawskiego, archiwum artysty

Co dla Ciebie jest ważne podczas tworzenia?

Rysowanie jest moim zawodem, ale też sposobem na relaks. Dlatego przy tworzeniu bardzo ważne są dla mnie warunki pracy i ogólna wygoda. Lubię świadomość, że mam na daną ilustrację sporo czasu. Mogę wtedy odpowiednio dopieścić detale i nie muszę się z niczym przesadnie śpieszyć. Zawsze przed pracą mam przygotowaną kawę lub jakiś zimny napój, przekąski oraz plejlistę z audiobookami i podcastami. Moja teściowa, kiedy mnie ostatnio naszła przy pracy, stwierdziła, że mógłbym być bardziej wydajny, gdybym się nie rozpraszał audycjami radiowymi. Prawda jest jednak taka, że w ten sposób łatwiej mi się skupić przy dłubaniu szczegółów w bardziej skomplikowanych ilustracjach.

Zadaniem konkursowym jest zobrazowanie zenologicznej dziesiątki. Jaki Ty miałeś pomysł na swój projekt?

Zależało mi na przedstawieniu miksu współczesnej technologii z ucieczką w medytację i klimaty zen. Przedstawiłem numer 10 jako rosnące w kosmosie drzewka bonsai starannie pielęgnowane przez futurystycznego ogrodnika. Poleciał sobie na odległą planetę, żeby znaleźć chwilę dla siebie.

Jesteś jurorem i zarazem ambasadorem konkursu #CreateAsUs. Masz jakieś wskazówki dla uczestników?

Przy wyborze prac oryginalność jest dla mnie zawsze tak samo ważna, jak ich wykonanie. Dlatego czasami nie będę przywiązywał wagi do drobnych niedociągnięć w kwestiach technicznych, jeśli praca zaskoczy mnie świetnym pomysłem.

Prace Alka Morawskiego, archiwum artysty

Oto wskazówki i inspiracje od ambasadorów konkursu. A teraz do dzieła, pora na twoje zgłoszenie! Czeka na ciebie kreatywna przygoda w krainie ZENOLOGY oraz nagrody, w tym najnowszy laptop ASUS ZenBook Pro Duo 15 OLED do zgarnięcia!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na: createasus.pl

Poznaj możliwości najnowszego laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED!

ZenBook Pro Duo 15 OLED to wydajny komputer do zadań specjalnych. Niezależnie od tego czy zajmujesz się produkcją filmową, grafiką czy produkcją muzyczną ten elegancki sprzęt pozwoli na bezstresową i szybką pracę. To świetny wybór dla przedstawicieli branży kreatywnej.

Dwa doskonałej jakości ekrany pozwolą podkręcić Twoją kreatywność. ZenBook Pro Duo 15 OLED został wyposażony w doskonały ekran dotykowy OLED z podświetleniem LED o rozdzielczości UHD oraz ASUS ScreenPad™ Plus, czyli dodatkowy ekran dotykowy UHD, w którym zadbano o wygodny do pracy kąt nachylenia. To gwarancja wygody i płynna praca na obu ekranach. Zachwycą was ultrażywe kolory oraz głębokie odcienie czerni. Dzięki 100% pokryciu przestrzeni DCI-P3 klasy kinowej i dokładności wyświetlania kolorów na poziomie Delta-E < 22 jest to wszechstronny wyświetlacz do profesjonalnego tworzenia treści. Laptop w najlepszej wersji jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Intel® Core™ i9 oraz kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 3070.

DESIGN