Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

MOBILO Łukasza Paszkowskiego z prestiżową nagrodą Red Dot 2020 Design Concept!

Projekt regału MOBILO Łukasza Paszkowskiego został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot 2020 Design Concept. Gratulujemy!
.get_the_title().

Łukasz Paszkowski to bardzo utalentowany, młody projektant, który współpracuje m.in. z polską marką Ciarko. Wspólnie w 2013 roku zdobyli Red Dot Design Award, czyli jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, za okap kuchenny Ilumia. Teraz mamy kolejną świetną wiadomość – w tym roku Oscarem designu wyróżniono projekt regału MOBILO. Produkt autorstwa Łukasza Paszkowskiego został stworzony dla nowo powstającej marki Looko Design.

Prestiżowa nagroda Red Dot 2020 Design Concept to już czwarta czerwona kropka przyznana za projekty, przy których pracował Łukasz Paszkowski.

PROJEKTANT ŁUKASZ PASZKOWSKI

Regał MOBILO stworzono z myślą o współczesnych nomadach – ludziach, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i łączą pracę z podróżowaniem. Oczekują, że elementy wystroju wnętrz także będą charakteryzowały się dużą mobilnością. Dzięki temu meble i elementy, które lubią i do których są przywiązani, pomogą im stworzyć przytulną, domową atmosferę w każdym miejscu na świecie.

Regał MOBILO można zamontować lub zdemontować w mniej niż minutę, bez użycia śrub, gwoździ i jakichkolwiek narzędzi, a następnie wygodnie przenieść w dowolne miejsce.

Mebel zaprojektowany przez Łukasza Paszkowskiego wygląda naturalnie i klasycznie, ma prostą oraz przyjazną formę. Zastosowane materiały – drewno i sklejka – są bardzo uniwersalne, pasują niemal do każdego wnętrza. Intuicyjny i sprytny system montażu sprawia, że regał jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników.

W przeciwieństwie do produkowanych masowo mebli, które szybko się zużywają i muszą być często wymieniane na nowe – co negatywnie wpływa na środowisko, utrwala negatywne zachowania konsumenckie i sprawia, że przekładamy je także na inne dziedziny życia – MOBILO to produkt trwały, odpowiedzialny oraz zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju.

Użytkownik ma możliwość personalizacji regału – wybiera kolory i komponuje zestaw według własnych potrzeb.

Dla projektu ważne było ograniczenie liczby elementów, ponieważ zmniejsza to koszty produkcji. Powtarzalność optymalizuje proces produkcji, dzięki czemu MOBILO jest atrakcyjny rynkowo. Nawet stracona przestrzeń podczas transportu została zredukowana do minimum.

Zdjęcia: materiały prasowe

W tym roku duet Grynasz Studio zdobył Red Dot Design Award za nowatorską kolekcję mebli łazienkowych OVAL, która powstała dla polskiej marki DEVO. Przeczytaj o niej tutaj.

Tekst: AB
Więcej informacji: lukaszpaszkowski.pl

DESIGN