Poznajcie Liline – babcię Jacquemusa. Właśnie została twarzą jego najnowszej kampanii

Projektantowi pozowały już m.in. Bella i Gigi Hadid oraz Emily Ratajkowski. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, kto skradł show.
.get_the_title().

Jeśli czasem komuś zdarzy się zapomnieć, że moda i styl nie mają górnej granicy wieku, to polecamy zajrzeć do tekstu o JoAni Johnson. Zresztą na polskim podwórku również mamy na to dowody w postaci pierwszorzędnych silver influencerów. A teraz o tej regule przypomniał nam wszystkim Jacquemus. Marka Simona Porte została uznana za najbardziej wpływową i najszybciej rozwijającą się markę nowej generacji. Projektant ma już więc ugruntowaną pozycję i nie musi gonić za najgorętszymi nazwiskami światowego modelingu.

Twarzą kampanii może uczynić swoją babcię. I właśnie to zrobił.

Nazwa Jacquemus wzięła się od nazwiska panieńskiego zmarłej matki projektanta. Kobieta była jego pierwszą, wielką muzą. Niestety przedwczesna śmierć w wypadku samochodowym sprawiła, że nie została świadkiem sukcesów syna. Możemy się tylko domyślać, że zaistniałaby u niego na wybiegu lub w którejś kampanii. Jej matka, a babka projektanta, Liline, nie mogła więc odmówić wnukowi i pojawiła się na zdjęciach zwiastujących kolekcję letnią.

Do realizacji takiego pomysłu właśnie teraz skłaniały projektanta obecne okoliczności. Lockdown sprawił, że sesje zdjęciowe na długo zostały zawieszone. Dlatego w kwietniu Bella Hadid i Barbie Ferreira miały zdalną sesję zdjęciową do kampanii na sezon wiosna-lato 2020. Za pomocą FaceTime sfotografował je Pierre-Ange Carlotti, a projektant był producentem kreatywnym.

Tym razem wcielił się w fotografa i sam wykonał zdjęcia swojej babci. Liline pozuje w klasykach typu biała marynarka, ale też w zwiewnej sukience czy w kostiumie w mocnej kolorystyce.

We wszystkich odsłonach prezentuje się świetnie, a na dodatek naturalnie, bez zadęcia i wystudiowanych póz.

„To jedna z najważniejszych historii mojego życia” – komentuje na Instagramie tę sesję projektant. A my chętnie zobaczymy babcię Liline w kolejnych kampaniach marki!

Źródło zdjęć: Instagram @JACQUEMUS
Tekst: KD

FASHION