Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sztuczna inteligencja tworzy przerażające twarze, których nikt nigdy nie widział

Kolejny dowód na to, że sztuczna inteligencja może być kreatywna.
.get_the_title().

Sztuczna inteligencja znajduje coraz więcej zastosowań. O ile jednak liczne prace na ten temat skupiają się na nowych dziedzinach, w których można korzystać z AI, o tyle rzadko kiedy przedstawia się model jej model działania. Pomysł, który zaprezentował Mike Tyka doskonale obrazuje, dlaczego w przypadku niektórych technologii możemy mówić o rozwiązaniach inteligentnych.

Tyka, który na co dzień pracuje w Google stworzył program od podstaw tworzący obrazy twarzy. Jego działanie opiera się na systemie przeciwstawnych sieci wytwórczych (generative adversarial networks – GAN). Jedna z sieci tworzy o­­­­­­braz, podczas gdy druga weryfikuje, czy jest on rzeczywisty, czy też stworzony przez sztuczną inteligencję. Interakcja jest dynamiczna, więc jedna z sieci przygotowuje coraz bardziej realistyczne obrazy, podczas gdy druga uczy się rozpoznawać sposób działania tej pierwszej.

Efektem swoistego pojedynku są coraz lepsze portrety. Oczywiście idea jest dopiero rozwijana, dlatego też nie powinny dziwić problemy z symetrią czy też włosami.

Proces generowania twarzy oparty jest o przyjęcie pewnych założeń i warunków brzegowych dotyczących wyglądu ludzkiej twarzy, natomiast pozostała część jest już wizją sztucznej inteligencji.

Co ciekawe, może ona wytworzyć swój własny styl, przez co wykreowane portrety będą charakteryzować się pewnymi określonymi cechami. Projekt jest kolejnym dowodem na to, że sztuczna inteligencja może być kreatywna.

18 Havas Warsaw to uruchomiona w 2016 roku jednostka funkcjonująca w ramach Havas Media Group. Jej działalność skupia się na tworzeniu innowacyjnych projektów komunikacyjnych i wspierających biznes, z wykorzystaniem potencjałów startupów oraz wyników badań prestiżowych ośrodków akademickich, takich jak UCLA, Technion czy Annenberg Innovation Lab. Jednym z głównych obszarów działania 18 Havas Warsaw jest współpraca z funduszami inwestycyjnymi (m.in. SpeedUp Venture Capital Group, Innovation Nest, YouNick) oraz akceleratorami przy rozpoznaniu, opiniowaniu oraz biznesowym wykorzystywaniu startupów. Jednostka wspiera fundusze oraz startupy na zasadzie mentoringu oraz dopracowywania ich koncepcji biznesowych, a także filtruje najbardziej obiecujące firmy.

Zespół 18 Havas Warsaw poszukuje rozwiązań problemów marketingowych i biznesowych korporacji, bazując na doświadczeniach z krajowego rynku, jak również technologicznym wsparciu płynącym z globalnej współpracy ze wszystkimi oddziałami 18 Havas na całym świecie.

Taki model współpracy pozwala wszystkim jednostkom na natychmiastowy dostęp do globalnego know-how, kontaktów i partnerów. To przekłada się na jakość rozwiązań oferowanych klientom, a także międzynarodowe możliwości rozwoju krajowych startupów, ponieważ najciekawsze z nich są zgłaszane do globalnej sieci. Poza Warszawą 18 Havas działa obecnie m.in. w takich ośrodkach jak: Paryż, Los Angeles, Tel Awiw, Seul, Bogota, Miami i Londyn.

MOTO