Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sprawdzono, jakie koszmary śnią nam się najczęściej

„Może cię pojmam i koszmar ci zrobię, żeby się przyśnić? Okej, za daleko…” – śpiewa Taco Hemingway w piosence „Gdybyś nie istniała”. I faktycznie zorientował się, że się trochę zagalopował, czy komuś jednak śni się po nocach? Sprawdźmy!
.get_the_title().

Niedawno naukowcy zaczęli nas zapewniać, że jeśli budzimy się z krzykiem w środku nocy, to dobrze, bo pomoże nam to się zmierzyć z prawdziwymi trudnościami życiowymi. Obstawiamy jednak, że większość z was zamiast tych dobroczynnych skutków koszmarów, wolałaby spokojny sen. Na to jednak nie zawsze mamy wpływ i z różnych powodów nasz mózg funduje nam w nocy czasem mniej lub bardziej straszne sny. Teraz sprawdzono, jakie koszmary śnią się ludziom najczęściej.

via GIPHY

Badanie zostało przeprowadzone przez amerykańską firmę Amerisleep, która specjalizuje się w produkcji materaców nowej generacji. Obstawiamy, że konkluzja do jakiej doszli po przeprowadzeniu ankiet wśród 2000 osób jest taka, że produkty tej marki gwarantują, że będziemy spali błogo jak dziecko. Skupmy się jednak na tym, co udało im się ustalić. Po pierwsze – koszmary, choćby raz na jakiś czas, to zmora bardzo wielu osób.

Po drugie, jest duża szansa, że rano możecie sobie przybić piątkę z niewyspanym współpracownikiem nie tylko jeśli oboje źle spaliście – może być też tak, że mieliście taki sam zły sen.

Niektóre z nich są bowiem bardzo powszechne i powtarzalne.

Amerisleep.com

Na pierwszym miejscu listy znalazło się spadanie. To coś, co przyśniło się 2/3 (64,7 proc.) osób mających złe sny. Na drugim miejscu (63,3 proc.) jest śnienie o tym, że uciekamy przed kimś lub czymś. Ostatnie miejsce na tym niechlubnym podium zajmuje nasza śmierć. Taka wizja nawiedziła we śnie ok. 54,9 proc. osób.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też koszmary, w których gubimy się, jesteśmy gdzieś uwięzieni lub ktoś nas atakuje. Śni nam się też, że omija nas jakiś ważny event albo że zaspaliśmy

Bycie nago w miejscu publicznym trafiło dopiero na 22 miejsce, co jest dziwne, bo to przecież niezmiernie stresująca wizja. Nie mniej dziwne – przynajmniej w pierwszej chwili – jest to, że na 9 miejscu listy znalazł się seks. Idąc dalej tym tropem, aż 27,8 proc. osób wyznało, że śni im się, że ich partner zdradza i drugie tyle – że ich opuszcza. Na liście nie brakuje też pożarów, utonięć czy robali. A zamykają ją: na miejscu 30 – zepsuty samochód, na miejscu 31 – problemy z różnymi urządzeniami, a na miejscu 32 – łysienie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Memes (@rudeghirl)

Naukowcy nie wynaleźli jeszcze złotego środka na to, żeby pozbyć się koszmarów. Może jakieś porady znajdziecie na stronie prowadzącej badanie firmy Amerisleep? Jest taka szansa, bo ich wirtualni asystenci to certyfikowani trenerzy snu. Warto zagadać!

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Keys/Unsplash
Tekst: KD

SURPRISE