Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kraków w rankingu najlepszych jarmarków świątecznych na świecie przygotowanym przez CNN

Kraków znalazł się obok Florencji, Nowego Jorku, Pragi czy Wiednia.
.get_the_title().

CNN opublikowało właśnie listę najlepszych jarmarków świątecznych na świecie, którą przygotował Joe Minihane. Lista składa się z 17 pozycji, wśród nich jest jarmark z Wiednia, z Toronto, z Florencji czy Nowego Jorku. Wśród szczęśliwej siedemnastki znalazło się też miejsce na jeden jarmark z Polski.

To wyróżnienie przypadło w udziale bożonarodzeniowemu jarmarkowi z Krakowa, który odbywa się na Rynku Głównym od 27 listopada do 7 stycznia.

Dziennikarz podkreśla, że do Krakowa powinni się skierować wszyscy, którzy nie wyobrażają sobie świątecznej atmosfery bez śniegu. I wszyscy, którzy chcą kupić wyjątkowe bombki.

„To bardziej wszechstronne doświadczenie związane z zakupami świątecznymi, więc warto przeszukać stragany w poszukiwaniu tanich antyków oraz dziwacznych, ale wspaniałych bibelotów” – zachęca dziennikarz.

Cały ranking znajdziecie tutaj.

To nie pierwszy raz, kiedy polskie jarmarki zostały wyróżnione. W zeszłym roku Wrocław znalazł się na liście przygotowanej przez „The Guardian”, a Poznań doceniono w międzynarodowym konkursie European Best Destination. Zachęcamy do odwiedzenia tych jarmarków, a jeśli marzy wam się świąteczny wypad za granicę – tu wybraliśmy dla was najfajniejsze bożonarodzeniowe jarmarki w Europie.

Tekst: NS

TRAVEL