Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich razem z Pizza Hut zorganizowało Dzień Babci i Dziadka dla samotnych seniorów

Nie dla wszystkich seniorów Dzień Babci i Dzień Dziadka to radosne święto. Dlatego Pizza Hut zaprosiła podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które pomaga osamotnionym osobom powyżej 60 roku życia, na obiad.
.get_the_title().

Niejednokrotnie pisaliśmy już o Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich, które skupia swoje działania na niesieniu pomocy osamotnionym osobom powyżej 60 roku życia. To właśnie oni każdego roku w grudniu organizują akcję Podaruj Wigilię, dzięki której samotni seniorzy mogą spotkać się przy wigilijnym stole, a latem wysyłają ich na wczasy. Tym razem mali bracia Ubogich zorganizowali akcję z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Nie dla wszystkich seniorów jest to bowiem radosne święto – nie każdy może liczyć na kwiatek, bombonierkę czy choćby życzliwy telefon od wnucząt.

Aż 1 na 10 seniorów nie jest w ogóle odwiedzany w domu – nikt nie przychodzi do niego nawet od święta.

Samotność szczególnie boli w różnego rodzaju święta – takie jak Dzień Babci i Dzień Dziadka. Czas to najcenniejsza waluta i największy prezent, jaki możemy sprawić drugiej osobie. Seniorzy mają nam z kolei do zaoferowania swoją mądrość i inne spojrzenie na świat oraz relacje międzyludzkie. Dlatego jako Stowarzyszenie namawiamy, by podarować kawałek swojego czasu seniorom – nie tylko od święta – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich podczas obiadu w Pizza Hut.

Choć naszemu pokoleniu może się wydawać, że w jedzeniu na mieście nie ma nic specjalnego, dla osób starszych wizyta w restauracji bywa wyjątkowym wydarzeniem. Często dlatego, że brakuje im towarzystwa, z którym mogłyby się tam udać. Jak szacuje Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, w Polsce żyje ok. 280 tysięcy osamotnionych seniorów powyżej 80 roku życia. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna – zwłaszcza gdy mieszka w pojedynkę.

Dlatego też we wtorek 21 stycznia, czyli w Dzień Babci, Stowarzyszenie zabrało swoich podopiecznych do Pizza Hut, która jest partnerem akcji.

Podopieczni udali się wraz z wolontariuszami do Pizza Hut przy ulicy Widok 26 w Warszawie, tuż przy pawilonie „Zodiak”. Dlaczego akurat Pizza Hut? – Dania takie jak pizza są stworzone do tego, by się nimi dzielić – tak jak wolontariusze Stowarzyszenia dzielą się swoim czasem z jego podopiecznymi. Dlatego zaproponowaliśmy zorganizowanie spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka właśnie w Pizza Hut. Postanowiliśmy wykorzystać naszą popularność wśród młodzieży, żeby zwrócić jej uwagę na ogromny problem samotności osób starszych. Chcielibyśmy, by akcja zainspirowała młodych ludzi do zainteresowania się losem seniorów – tłumaczy Tomasz Kwieciński, Digital Communication Manager Pizza Hut. Jak zwykle w przypadku akcji Stowarzyszenia, najważniejszy jest wspólnie spędzony czas, budowanie nowych wspomnień i wspólnoty – a o tym pamiętać warto nie tylko od święta.

Podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich podczas obiadu w Pizza Hut.

Źródło: informacja prasowa

TU I TERAZ