Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta strona jest rozmazana, kiedy źle siedzisz przed komputerem

Ból kręgosłupa to powszechny problem. Jego przyczyną jest często nieprawidłowa postawa. Ta strona powstała, by ją korygować.
.get_the_title().

Długotrwałe siedzenie przed komputerem nie jest dla nas dobre. Siedzenie obciąża nasze kręgosłupy aż dwa razy bardziej niż stanie. Ból pleców i odcinka lędźwiowo-krzyżowego, a także sztywniejąca szyja i napięcie mięśni karku – tego mogą spodziewać się ci, którzy cały dzień spędzają za biurkiem. Jak na to zaradzić? Oczywiście ważna jest odpowiednia dawka ćwiczeń fizycznych, które uprawiać będziemy po odejściu od komputera. Jednak siedząc za biurkiem, należy także pamiętać o prawidłowej postawie – a to często nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi strona Fix Posture, której twórczynią jest Olesya Chernyavskaya pracująca jako UX/UI designer. Chernyavskaya stworzyła stronę, która poinformuje was, gdy wasza postawa będzie nieprawidłowa.

Fix Posture sprawdza to, jak siedzicie za pomocą waszej kamery w laptopie i reaguje na to, rozmazując treści na stronie – dzięki temu będziecie wiedzieć, że musicie skorygować swoją postawę.

źródło: fix posture

Za pomocą kamery internetowej strona sprawdza położenie waszych oczu, ramion, a także to, czy nie podpieracie się łokciem albo nie kładziecie stopy na biurku. Po wykryciu nieprawidłowości obraz na Fix Posture się rozmazuje. Jak do tego nie doprowadzić? Najlepiej oczywiście siedząc prawidłowo, czyli mając oczy na tym samym poziomie, co ekran, podparte plecy, uda równolegle do podłogi, stopy na ziemi, łokcie blisko ciała, a ramiona równo. Pracując przed komputerem, nie zawsze jednak łatwo jest o tym pamiętać. Choć Fix Posture sprawdza waszą postawę tylko wtedy, gdy przebywacie na tej stronie, warto zapisać ją sobie na przykład w zakładkach, aby mieć ją pod ręką. Dzięki temu łatwiej będzie pamiętać o tym, aby prawidłowo siedzieć za biurkiem. Zwłaszcza że bolący kręgosłup to coraz powszechniejszy problem – skarży się na niego już 84 proc. Polaków.

Tekst: NS

ZDROWIE