Hitch. 2w1, czyli butelka na wodę i kubek na kawę wielorazowego użytku

Ekodesign staje się coraz bardziej funkcjonalny. Niedługo więc skończą się wszelkie wymówki, żeby nie korzystać z tego typu rozwiązań.
.get_the_title().

Bycie eko już od dawna nie jest kojarzone jedynie z aktywistami klimatycznymi czy też chwilową modą. Stało się koniecznością, którą na szczęście zauważa i wdraża w życie coraz więcej osób, firm i państw.

Na rynku pojawiają się więc nowe produkty, które mają nam ułatwić zmianę stylu życia na bardziej sprzyjający naszej planecie.

Nie zawsze jest łatwo: czasem czekają na nas pułapki, a nie wszystkie wybory są do końca jasne. Butelka Hitch wygląda jednak na proste i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli ograniczyć ilość jednorazowych opakowań.

Hitch jest rozwiązaniem 2w1. I to dosłownie, gdyż kubek do kawy jest ukryty w butelce – oczywiście do czasu, kiedy zechcemy go wykorzystać. Wtedy wystarczy odkręcić dno i wyciągnąć go ze środka. Możemy go wówczas używać osobno lub przytwierdzić do górnej części butelki.

Wszystko zostało tu bowiem zaprojektowano modułowo, z kompatybilnymi częściami, gdzie wieczko jednej części może stać się dnem drugiej i na odwrót.

Dzięki temu nawet gdy rozłożymy butelkę, żeby użyć kubka na kawę, nadal może ona stanowić jedno naczynie, co będzie szczególnie wygodne, jeśli się z nią akurat przemieszczamy.

Takie rozwiązanie nie zostało jednak wprowadzone kosztem pojemności naczyń. Butelka na wodę pomieści ok. 500 ml płynu, a na kawę – 350 ml.

Hitch można zamówić w przedsprzedaży na Kickstarterze, gdzie cieszy się niemałym zainteresowaniem.

Celem jej twórców było zebranie 10 tys. dolarów na ruszenie z produkcją. Na ten moment projekt wsparło 9,5 tys. osób, dzięki czemu uzbierana kwota sięga ponad 770 tys. dolarów. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: Kickstarter.com
Tekst: KD

Zmiany Klimatu