LPP jako pierwsza polska firma przystąpiła do globalnej akcji na rzecz ochrony środowiska

Polski producent odzieży w ramach porozumienia New Plastics Economy Global Commitment, zobowiązał się, że do roku 2025 wykorzystywane opakowania będą w 100% nadawać się do ponownego użycia i poddawać się recyklingowi lub kompostowaniu.
.get_the_title().

New Plastics Economy Global Commitment to porozumienie zainicjowane przez fundację Ellen MacArthur we współpracy z ONZ. Jest wspierane m.in. przez Fransa Timmermansa, Stellę McCartney, czy szefa organizacji WWF Pavana Sukhdev, którzy podpisali list otwarty do przedstawicieli biznesu i rządów apelując o wspólne działania na rzecz eliminacji odpadów i zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych u ich źródła.

W ramach międzynarodowego porozumienia już około 400 organizacji, w tym LPP, zobowiązało się do walki z odpadami plastikowymi, które nie podlegają obiegowi zamkniętemu.

materiały prasowe

Przez ponad 25 lat na rynku osiągnęliśmy dojrzałość biznesową i wypracowaliśmy pozycję, która pozwala nam kreować trendy w branży. Przystąpienie do globalnego porozumienia na rzecz racjonalnego zarządzania plastikiem i eliminacji odpadów plastikowych oznacza podjęcie radykalnych działań w stosunkowo krótkim czasie. Jednocześnie to sygnał nadchodzących zmian we wszystkich markach LPP. Nowe zobowiązania względem ochrony środowiska staną się fundamentem naszej strategii rozwoju na najbliższe lata – zapowiada Marek Piechocki, prezes LPP.

Mając świadomość, jaki wpływ wywiera nadprodukcja plastiku na środowisko, LPP podjęło decyzję o wprowadzeniu we wrześniu br. zmian we wszystkich salonach w Polsce polegających na zastąpieniu darmowych toreb foliowych płatnymi torbami papierowymi z recyklingu.

Według producentów opakowań, symboliczna opłata za torbę zakupową to jedna z dobrych praktyk, które sprawdzają się na wielu rynkach.

Widoczny jest jej wpływ na zmianę zachowań konsumenckich i ograniczenie produkcji opakowań z dużą korzyścią dla ochrony środowiska. Dzięki temu klienci rzadziej sięgają po nowe torby i częściej korzystają z tych wielokrotnego użytku.

materiały prasowe

Nie jest to już pierwszy raz kiedy działania LPP są podejmowane w trosce o dobro środowiska.

Tylko w 2018 roku w dwóch milionach sztuk odzieży LPP zastąpiło wykorzystanie konwencjonalnej bawełny odmianą organiczną. W tym samym roku Reserved zadebiutowało z pierwszą kolekcją premium w 40% wykonaną z materiałów ekologicznych, a w 20 największych salonach marki pojawiły się kontenery przeznaczone do zbiórki używanej odzieży.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: lppsa.com

Zmiany Klimatu