Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na Festiwalu Glastonbury powstanie scena z plastiku zebranego na brytyjskich plażach i ulicach

Poprzedzi to wielka akcja zbierania śmieci. Brawo, Glasto!
.get_the_title().

W lutym pisaliśmy o tym, że Festiwal Glastonbury ogłosił, że od tego roku rezygnuje z plastikowych butelek. Teraz okazuje się, że w swoich proekologicznych działaniach zdecydował się pójść o krok dalej.

Jedna z festiwalowych scen i elementy areny wokół niej mają powstać z plastikowych śmieci.

Chodzi o festiwalowy teren Shangri-LA z wybudowaną 2 lata temu Gas Tower składającą się z 8 ekranów 1080P, na których przedstawione są rendery miksujące się na żywo z graną przez DJ-ów muzyką elektroniczną.

W tym roku obszar ten powstanie z plastikowych śmieci zebranych z pobliskich terenów Kornwalii, Devon i Somerset.

Organizatorzy potrzebują na ten cel około 10 ton plastiku, dlatego między 11 a 22 maja na plażach, ulicach i w parkach odbywa się wielka zbiórka śmieci.

Wolontariusze mają zebrać milion plastikowych butelek. Dzięki nim południowy zachód Anglii zostanie uprzątnięty, a plastikowe śmieci nie trafią do oceanów.

Dzięki uprzejmości Rady Miejskiej miasta Exeter zebrane odpady zostaną wstępnie przetworzone i poddane recyklingowi, z którego powstanie materiał na budowę sceny. Cała akcja, którą w social mediach można śledzić pod tagiem #RoadToGlasto2019, to wynik współpracy organizatorów Festiwalu Glastonbury z firmą Orca Sound Project oraz organizacjami Keep Britain Tidy i Ocean Recovery Project. – To przełomowy projekt, który usunie z naszego środowiska tony wyniszczającego życie leśne i morskie plastiku – komentuje dla BBC dyrektor zarządzająca Keep Britain Tidy, Allison Ogden-Newton. – Poprzez naszą wspólną pracę pokażemy światu, że plastik, którego już nie potrzebujemy, może zostać zamieniony w coś, co jest nie tylko użyteczne, ale i ekscytujące!

Tegoroczny Glastonbury Festival odbędzie się w dniach 26-30 czerwca. Oprócz niezliczonej ilości koncertów w programie pojawiły się też debaty, a wśród nich jedna na temat związany z ekologią – „How to safe planet”. Udział w niej wezmą m.in. Caroline Patricia Lucas – polityczka, która do 2018 roku pełniła funkcję współprzewodniczącej Partii Zielonych Anglii i Walii oraz znana aktywistka klimatyczna Minnie Rahman.

Podoba nam się ekologiczny kierunek działań, który obrał Festiwal Glastonbury i liczymy, że organizatorzy innych imprez masowych zobaczą, że zmiana jest możliwa!

Fanpage Ocean Recovery Project

Zdjęcie główne: Fanpage Ocean Recovery Project
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu