Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wegańska firma VeganNation kupiła 6000 hektarów lasów deszczowych Amazonii, aby je chronić

"Klęska, która dotyka las deszczowy Amazonii, dotyka nas wszystkich. Zmiany klimatu są bezpośrednim wynikiem działalności człowieka i musimy z nimi walczyć" – powiedział w oświadczeniu współzałożyciel i dyrektor generalny VeganNation, Isaac Thomas.
.get_the_title().

VeganNation, izraelska organizacja, która zbudowała globalną platformę handlu elektronicznego i sieć społecznościową dla wegan na całym świecie zasilaną własną cyfrową walutą VeganCoin, zdecydowała się na 10-letnią dzierżawę, aby chronić 6000 hektarów lasów deszczowych Amazonii. Firma udostępni nabytą ziemię lokalnym grupom zajmującym się ochroną przyrody, które będą działać na rzecz edukacji i zwiększania świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Dzięki temu obszar lasów deszczowych będzie wolny od eksploatacji i nawet rząd brazylijski nie będzie w stanie ścinać tamtejszych drzew.

źródło: vegannation

Inicjatywa VeganNation pojawiła się w czasie niszczycielskich pożarów, które rozpoczęły w lasach deszczowych na początku sierpnia, uwalniając niebezpieczne zanieczyszczenia do atmosfery, poważnie niszcząc ekosystemy flory i fauny oraz zagrażając rdzennym społecznościom żyjącym na terenach lasu. Pożary można było zobaczyć z kosmosu.

Aby pomóc w promowaniu świadomości ekologicznej, VeganNation połączyło również siły z czterema lokalnymi drużynami piłkarskimi – Remo, Paysandu, National i Iranduba.

VeganNation wie, że promowanie weganizmu jest ważnym krokiem w walce z kryzysem globalnego ocieplenia i zwiększaniem świadomości poprzez lokalne projekty środowiskowe wśród społeczności brazylijskiej. Współpraca z czterema brazylijskimi drużynami piłkarskimi pozwala nam dalej realizować misję wspólnej pracy nad stworzeniem lepszego świata – mówi dyrektor generalny VeganNation, Isaac Thomas.

źródło: unsplashed

Dorzecze Amazonki obejmuje około 7 mln km kwadratowych, z czego 5,5 mln kwadratowych stanowią lasy deszczowe, a 60 proc. z nich znajduje się w Brazylii.

Amazonia jest domem dla prawie 400 plemion (łącznie ok. 1 mln ludzi) oraz 2/3 wszystkich gatunków zwierząt i roślin na świecie, co czyni ją najbogatszym, najbardziej różnorodnym biologicznie ekosystemem na świecie.

Zachowanie bioróżnorodności w lasach deszczowych jest konieczne dla zapewnienia ciągłości podstawowych procesów ekologicznych.

źródło: unsplashed

Tekst: Marta Mankiewicz
Zdjęcie główne: Deposit Photos

Zmiany Klimatu