Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Budownictwo przyszłości – zrównoważone domy, w których zapragniesz zamieszkać. Część 2

Prezentujemy niezwykłe domy stworzone w duchu sustainability, które przełamują schematy i pokazują, że architektura samowystarczalna może być piękna, nowoczesna i wygodna, a także zrównoważona energetycznie i bezpieczna dla środowiska, w którym żyjemy.
.get_the_title().

Budownictwo przyszłości? Zrównoważone budownicto to trend, który ostatnio jest modny, ale wciąż niezbyt często wybierany przez klientów. Ostrzeżenia natury są jednak jednoznaczne i jeśli nadal będziemy wybierać utarte ścieżki, może stać się tak, że stracimy wszelkie wygody, do których przywykliśmy. Prezentujemy niezwykłe zrównoważony domy, które przełamują schematy i pokazują, że architektura samowystarczalna może być piękna, nowoczesna i wygodna, a także zrównoważona energetycznie i bezpieczna dla środowiska, w którym żyjemy. Te projekty są fantastycznym przykładem kompromisu, i jak wyglądają! Zapraszamy do obejrzenia galerii:

ENGELAND HOUSE – Bercy Chen Studio

Ulokowany na zrekultywowanym terenie poprzemysłowym w Austin w Teksasie. Projekt zainspirowany domami Rdzennych Amerykanów.

Składa się z dwóch zielonych skrzydeł dachowych, które wzajemnie chronią się od słońca.

Monolityczny dziedziniec rozciąga się pomiędzy dwoma skrzydłami, umożliwiając przepływ powietrza – został zaprojektowany tak, by wywrzeć minimalny wpływ na teren budowy. Jego spadziste dachy mają na celu odtworzenie dzikiej przyrody na pustynnym terenie.

 

Casa Nirau – Paul Cremoux Studio

Jest to zmodernizowany, energooszczędny, dwupiętrowy dom rodzinny w Meksyku.

Miesięczne opłaty za energię elektryczną i gaz ziemny wynoszą jedynie 15 dolarów!

Wykorzystuje także system zbierania wody deszczowej i przekształcania jej na wodę pitną przy wykorzystaniu filtrów węgla aktywnego.

Caruth Boulevard Residence – Tom Reisenbichler

Ma złoty certyfikat LEED (uznany na arenie międzynarodowej system certyfikacji ekologicznej budynków) i znajduje się w Dallas w Teksasie. Jego design łączy w sobie zarówno luksus, jak i zrównoważone budownictwo. Został wybudowany tak, by wpasowywał się w rosnące wokół drzewa. Charakteryzuje się smukłymi, poziomymi płaszczyznami i liniami, które w różny sposób powtarzają się w całej elewacji, podkreślając rosnące obok drzewa.

Dom jest również wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, jego wykończenie pochodzi z materiałów z recyklingu, a rośliny rosnące wokół są odporne na suszę.

DESIGN