Małe przestrzenie: Brandburg Home& Studio – studio i mieszkanie urządzone na 37 m²

Na zaledwie 37 m² powstało studio designu oraz pomysłowo urządzone mieszkanie z kryjówką dla 6-latka.
.get_the_title().

Już podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu w Poznaniu Maciej Kawecki, właściciel studia Brandburg, wiedział, że właśnie znalazł swoje miejsce. Aranżację przestrzeni do życia i do pracy zlecił pracowni mode:lina™ (Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin).

Przed projektantami stanęło trudne zadanie – na zaledwie 37 m² mieli stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń studia designu oraz mieszkanie z pokojem-kryjówką dla 6-latka.

Mikromieszkanie miało być atrakcyjnym miejscem do spotkań biznesowych, funkcjonalną przestrzenią do wielogodzinnej pracy kreatywnej i warsztatowej oraz posiadać wszystkie funkcje wygodnego mieszkania. I do tego, co najważniejsze, być bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla małego dziecka.

Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2

Projektanci zaproponowali boks zbudowany z płyt OSB, który okazał się idealną odpowiedzią na potrzeby właściciela.

Konstrukcja z płyt stworzyła jednocześnie przestrzeń kuchni, wygodną sypialnię, gabinet oraz sprytnie schowaną dziecięcą kryjówkę.

Pełnowymiarowe łóżko znalazło się na górze boksu, a za mobilnym regałem na kółkach ukryto tajemną „bazę” z zabawkami syna. Już samo wysuwanie regału to dla domowników nie lada frajda.

Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2

Duża ściana warsztatowa zapewniła odpowiednią przestrzeń do pracy z klientami. Znalazło się tam również miejsce na powieszenie ulubionego roweru Macieja w kolorystyce jego marki.

Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2 Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2
Brandburg studio i mieszkanie urządzone na 37 m2
ZDJĘCIA: Patryk Lewiński

Źródło: modelina-architekci.com
Opracowanie: AB

DESIGN